Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Prywatna opieka medyczna – czy to się opłaca?

W związku z panującą sytuacją epidemiczną wiele osób podjęło decyzję o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Brak kolejek do specjalistów, szybki dostęp do nowoczesnych badań diagnostycznych – korzyści wynikających z posiadania pakietu medycznego jest o wiele więcej. Dowiedz się, ile kosztuje i co obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne a polisa na życie – na czym polega różnica?

Ubezpieczenie zdrowotne bywa często mylnie kojarzone z polisą na życie. W przypadku tego pierwszego, jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczony uzyskuje dostęp między innymi do specjalistycznych konsultacji lekarskich, badań diagnostycznych czy zabiegów  ambulatoryjnych. Polisa na życie natomiast zapewnia wsparcie w razie leczenia szpitalnego po nieszczęśliwym wypadku, wówczas ubezpieczony otrzymuje odszkodowanie pieniężne za każdy dzień spędzony w placówce medycznej.

Kto może zdecydować się na zakup dodatkowego pakietu medycznego?

Na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego może zdecydować się każda osoba pełnoletnia. Oferta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i całych rodzin. Przed podpisaniem wniosku ubezpieczeniowego z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, należy dokładnie zapoznać się z treścią OWU – czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, gdzie zawarte są szczegółowe informacje dotyczące wykupionego pakietu medycznego.

Atrakcyjną ofertą ubezpieczeń zdrowotnych może pochwalić się firma SIGNAL IDUNA,  która udostępnia swoim klientom kilka różnych wariantów pakietów medycznych. Jeśli chodzi o cenę wykupienia dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, to jest ona zależna między innymi od rodzaju wybranego pakietu oraz sposobu płatności. Dla przykładu wysokość miesięcznej składki wynosi od 41  zł w przypadku klientów indywidualnych. Nieco mniej zapłacą osoby, które zdecydują się na uiszczenie opłaty za cały kwartał.

Co obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Na koniec kilka słów na temat korzyści, na jakie mogą liczyć posiadacze dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Oczywiście zakres świadczonych usług może się różnić w zależności od wybranego pakietu medycznego, niemniej zakres ochrony ubezpieczenia często obejmuje : specjalistyczną opiekę lekarską na terenie całego kraju, dostęp do badań diagnostycznych oraz zabiegów pielęgniarskich i ambulatoryjnych (chirurgicznych, onkologicznych, ginekologicznych, ortopedyczne, laryngologiczne itp.), leczenie szpitalne, komfortowe warunki pobytu w szpitalu, a także rehabilitację ambulatoryjną.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]