Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Farbowane i zdrowe włosy? To możliwe

Większość kobiet regularnie stosuje koloryzację włosów, ponieważ jest to najprostszy sposób na zmianę wizerunku i maskowanie siwych włosów. Nie zwalnia to jednak z obowiązku wzmożonej pielęgnacji włosów, jeśli nie chcemy, aby ich kondycja kondycja gwałtownie się pogorszyła. Jak zadbać o farbowane włosy?

Dlaczego farbowane włosy wymagają szczególnej ochrony?

Farbowanie włosów ma istotny wpływ na ich strukturę, bo włosy mogą być przesuszone, a tym samym łatwiej ulegają uszkodzeniu. Farba może obniżać prawidłowe nawilżenie włosów. W przypadku farbowanych włosów trudniej jest sprawić, że będą gładkie i pełne blasku. Zatem jak dbać o farbowane włosy? Nawilżanie i odżywianie farbowanych włosów, sprawia, że kolor trzyma się dłużej. Dlatego trzeba wybrać odpowiednie kosmetyki, które oczyszczają skórę, nawilżają włosy i ożywiają kolor. lekkie Szampony oczyszczające na przykład z kwasami AHA i aminokwasami, zapobiegają matowieniu włosów i gruntownie je oczyszczają. Poza tym, ważne produkty to oczywiście odżywki i maski do włosów farbowanych. Takie odżywki mogą chronić włosy przed zbyt twardą wodą i zapobiegają wypłukiwaniu koloru.

Zadbaj o termoochronę włosów

Dużo mówi się o pielęgnacji włosów, opartej na szamponach, odżywkach i maskach, a mało o stylizacji na gorąco. Włosy farbowane poddawane takiej stylizacji, nie tylko mogą się uszkadzać, ale trwałość koloru jest wtedy zagrożona. Zastosuj serum termiczne, które ochroni włosy przed wysoką temperaturą, a także przed słońcem. Serum to zazwyczaj kosmetyk silnie nawilżający, co przyda się włosom farbowanym. Stylizacja na gorąco i temperatura powyżej 230 stopni ma duży wpływ na kondycję włosa, dlatego należy unikać takiej stylizacji, a jeśli już, to stosować kosmetyki chroniące włosy. Często zapomina się o tym aspekcie pielęgnacji, a jest on naprawdę ważny.

Jak farbowanie wpływa na włosy?

Farbowanie to otwieranie łuski włosów i zmiana pH na zasadowe. Następnie wprowadza się sztuczny pigment do włosów i eliminuje się naturalny barwnik zwany melaniną. Po farbowaniu należy przywrócić włosom naturalne pH. Mycie włosów farbowanych powinno opierać się na szamponach z kwaśnym pH, które zamyka łuskę włosa i zabezpiecza je przed wypłukiwaniem koloru. Gdy włos ma domkniętą łuskę, wtedy jego struktura jest jednolita, odbija on światło i ma oczekiwany blask. Pierwsze mycie włosów nie powinno być wcześniej niż 24h po zabiegu farbowania. Natomiast farbowane włosy lepiej jest myć rzadziej niż częściej, bo z każdym kolejnym myciem, kolor wypłukuje się coraz bardziej. Najlepiej jest to robić co drugi dzień, a jeśli włosy maja słabą kondycję to robimy to 2 razy w tygodniu. Do tego ważne są odżywki i olejki w sprayu, które dają szybki efekt i mogą być używane na suche włosy. Szybko poprawiają kondycję włosów. Warto dodać, że włosy farbowane są bardziej wysuszone i łamliwe, dlatego ich pielęgnacja jest szczególnie ważna. Nawet przy farbowaniu włosów, można je zachować w dobrej kondycji, pod warunkiem, że regularnie zabezpiecza się je odżywką z bogatymi składnikami.

Artykuł partnera.