Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak odpowiednio przechowywać i dbać o srebrne wisiorki z bursztynem?

Bursztyn, zwany przez wielu bałtyckim złotem, to jeden z najpiękniejszych surowców wykorzystywanych w jubilerstwie. W połączeniu ze srebrem tworzy bardzo efektowną i elegancką biżuterię. Ozdoby z bursztynem z upływem czasu tracą swój blask, dlatego też wymagają szczególnej pielęgnacji i odpowiedniego przechowywania. Jak dbać o wisiorki z bursztynem ze srebra, aby przez lata cieszyły swoim pięknym wyglądem? Przedstawimy Ci kilka podstawowych zasad dotyczących pielęgnacji tych niesamowitych ozdób.

Po pierwsze – prawidłowe czyszczenie biżuterii z bursztynu

Noszone na co dzień wisiorki z bursztynu szybko ulegają zabrudzeniom. Piękne ozdoby stają się matowe i tracą swój niepowtarzalny wygląd. Musisz więc pamiętać o ich właściwym, regularnym czyszczeniu. Pielęgnacja wisiorów z bursztynu powinna być bardzo delikatna, aby nie zniszczyć ozdoby. Pomimo że jantar jest dosyć twardy i odporny na uszkodzenia, to w połączeniu z niektórymi detergentami czy alkoholem może źle zareagować. Lepiej unikać też czyszczenia go w gorącej wodzie. Wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na strukturę bursztynu.

Czyszczenie wisiorków z bursztynem w srebrze możesz wykonać na sucho, przy pomocy miękkiej szmatki. W przypadku trudnych zabrudzeń możesz wykorzystać nasączoną roztworem wody i mydła ściereczkę. Pamiętaj jednak, żeby nie moczyć biżuterii bezpośrednio w wodzie, ponieważ straci swój naturalny połysk! Aby uniknąć matowienia srebrnych wisiorków z bursztynu, możesz polerować kamień oliwą z oliwek.

Po drugie – odpowiednie przechowywanie wisiorków z bursztynem

Najlepszym sposobem na zachowanie pięknego wyglądu biżuterii z bursztynu, dostępnej na przykład w sklepie Amber-Ring, jest przechowywanie każdej ozdoby oddzielnie. Gromadzenie ich wraz z innymi dodatkami, bez odpowiedniego zabezpieczenia, prowadzi do powstawania uszkodzeń i zarysowań. Najlepiej wykorzystać do tego specjalnie przygotowane pudełeczka lub woreczki. Niezależnie od tego, jakie opakowanie wybierzesz, powinieneś pamiętać, aby było wyłożone miękką, delikatną tkaniną. Ochroni ona dodatkowo wisiorek ze srebra z bursztynem przed uszkodzeniem.

Po trzecie – właściwe użytkowanie biżuterii z bursztynem

Ozdoby z bursztynu należy ściągać przed wykonywaniem różnego rodzaju prac domowych, aby uniknąć ich uszkodzenia. Nie powinny mieć również bezpośredniego kontaktu z detergentami lub alkoholem. Pamiętaj, aby biżuteria nie miała styczności z wodą podczas kąpieli lub pływania. Unikaj również używania w jej pobliżu lakieru do włosów czy perfum.