Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dieta na odchudzanie: jaka daje najlepsze efekty według dietetyków?

Często ulegamy presji, by wyglądać pięknie i zgrabnie przed zbliżającym się latem. Jednak miesiąc to zbyt krótko, by dokonać poważnych zmian w swoim stylu życia czy sposobie odżywiania. Każda dieta na schudnięcie potrzebuje czasu, by organizm przestawił się na nowy system odżywiania. Początek jesieni to doskonała pora, by zacząć robić porządki w swoim organizmie. Rozpoczęcie diety wiosną nie da tak spektakularnych efektów. Dlaczego? Istnieje kilka powodów.

Dieta na odchudzanie

W dobie internetu, dostęp do wiedzy na temat rozmaitych diet i odpowiednich jadłospisów, pozwoli każdemu czytelnikowi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jednakże metabolizm człowieka opiera się głównie na przemianie glukozy, czerpiąc energię z cukrów. Jeżeli jesteś gotowa/gotowy na wprowadzenie radykalnych zmian do swojego odżywiania, może zainteresować Ciebie dieta na odchudzanie.

Jaka dietę na odchudzanie polecają dietetycy?

Niewłaściwie prowadzona dieta może szkodzić, a jej efekty mogą być odwrotne niż zamierzone. Jeżeli jednak cechujesz się silną wolą i potrafisz konsekwentnie realizować swoje cele, dieta ketogeniczna na odchudzanie może być Twoim sprzymierzeńcem w walce z dodatkowymi kilogramami.

Zasady diety na odchudzanie

Podczas gdy w standardowej diecie przewagę stanowią węglowodany, dieta ketogeniczna powinna opierać się przede wszystkim o wysokiej jakości tłuszcze, które stają się głównym paliwem dla organizmu. Keto jadłospis może zaskakiwać. Dieta na schudnięcie bogata w tłuszcze? Tak, to jest możliwe. Powszechnie przyjęło się, że jedynie diety niskotłuszczowe przynoszą szybkie i widoczne efekty. Jednak dietetycy potwierdzają, że keto dieta posiada wiele zalet. O ile detoks cukrowy dla wielu osób brzmi dość wrogo, to wprowadzenie organizmu w stan ketozy może sprawić, że będziemy mieli więcej energii i sił witalnych.

Jadłospis i nowy protokół odchudzania

Keto jadłospis pozwala na łączenie wielu smacznych składników i spożywanie produktów, które spożywane były do tej pory. Oczywiście keto dieta na odchudzanie, jak każda inna dieta polega na odpowiednim łączeniu dozwolonych składników i odpowiednich proporcjach poszczególnych grup produktów.

Warto zwrócić uwagę na makroskładniki. Makroskładniki to ilość tłuszczu, białka i węglowodanów, które jesz w zakresie swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Aby dieta keto działała, musisz uzbroić się w cierpliwość i liczyć kalorie według poniższych wskazówek.

  • 1 gram węglowodanów = 4 kcal;
  • 1 gram tłuszczu = 9 kcal;
  • 1 gram białka = 4 kcal.

Dostępne na rynku aplikacje pomogą bez problemu przeprowadzić kalkulacje w Twoim telefonie. Kolejną kluczową kwestią jest procentowy udział poszczególnych grup makroskładników w dziennym bilansie kalorii:

  • TŁUSZCZ: 75% dziennych kalorii;
  • BIAŁKO: 20% kalorii;
  • WĘGLOWODANY 5% kalorii.

Kiedy pierwsze efekty diety na odchudzanie?

W diecie keto możesz jeść m.in. tłuste ryby, orzechy, boczek, oliwę z oliwek, masło, czerwone mięso, jajka, awokado i wiele innych. Na keto efekty nie musisz długo czekać. Konsekwentnie przestrzegana dieta przynosi jeszcze lepsze rezultaty w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi. Dieta keto dopuszcza intensywny wysiłek fizyczny, ponieważ pozwala na wytworzenie dużej ilości energii. Jeżeli jesteś w stanie zmienić swój styl życia i wprowadzić do niego aktywność fizyczną, będziesz jeszcze krócej czekać na keto efekty. W przeciwnym razie musisz bardzo restrykcyjnie przestrzegać spożycia węglowodanów.

W momencie kiedy drastycznie ograniczysz spożycie cukrów i przestawisz się na zdrowe tłuszcze, możesz mieć chwilowo obniżone samopoczucie. To zupełnie naturalne. Ustrój organizmu musi przestawić się na nowe paliwo. Początkowy spadek sił witalnych to tak zwana „grypa ketogeniczna”, która jest tylko przejściowym etapem prowadzonej diety.