Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Krzesełka schodowe dla seniorów w bloku – co trzeba o nich wiedzieć?

Krzesełko schodowe dla seniora – czym jest i jak wygląda?

Krzesełko schodowe dla seniora mieszkającego w bloku to urządzenie dźwigowe, dzięki któremu transport po schodach jest znacznie ułatwiony. Urządzenie to porusza się po jezdnej szynie, która jest przymocowana do stopni. Istnieją również modele, które montuje się bezpośrednio do nośnej ściany znajdującej się obok schodów. Krzesełko schodowe ma niewielkie wymiary i dlatego idealnie nadaje się wszędzie tam, gdzie jest niewiele miejsca. Doskonale sprawdza się więc na klatkach schodowych. Gwarantuje seniorom nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo podczas poruszania się.

Rodzaje krzesełek schodowych dla seniorów mieszkających w bloku

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów krzesełek schodowych dla seniorów. Pozwala to dopasować urządzenie do potrzeb konkretnej osoby, która ma problemy z poruszaniem się.

Jednym z wariantów krzesełka schodowego jest prostoliniowe. Zamontowane może być na schodach prostych wewnątrz budynku, ale także na zewnątrz bloku. Ten rodzaj krzesełek jest dostępny w ciągłej sprzedaży, bez konieczności składania  indywidualnego zamówienia. Dzięki temu, że jest ono uniwersalne, nie ma potem problemu z odsprzedaniem go. Krzesełko schodowe prostoliniowe ma bardzo wygodne siedzisko oraz nowoczesny system sterowania. Można je zamontować także na schodach, które mają niewielki zakręt.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe jest idealne dla każdego seniora, który mieszka na wyższym piętrze. Urządzenie to zwiększa komfort codziennego życia, a także zabezpiecza starsze osoby przed upadkiem. Krzesełka tego typu produkuje się na zamówienie, pod konkretne schody. Bardzo ważne jest, aby przed montażem dokonać precyzyjnych pomiarów, potrzebnych do przygotowania projektu tego urządzenia. Czas oczekiwania na krzesełko krzywoliniowe jest dłuższy, ale w tym wypadku dokładność jest bardzo ważna.

Ostatnim wariantem krzesełka schodowego dla seniora jest urządzenie montowane na zewnątrz. Pozwala ono osobom starszym, które mają problemy z poruszaniem się, na swobodne pokonywanie frontowych schodów. Krzesełko takie jest odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne i nadaje się do użytku przez cały rok.

Zalety krzesełek schodowych dla seniorów

Dzięki montażowi krzesełek schodowych można w sprytny sposób ominąć bariery architektoniczne, zwłaszcza w przypadku wąskich klatek schodowych. Głównymi zaletami krzesełek schodowych jest przede wszystkim to, że bez dodatkowych zabezpieczeń zapewniają maksymalne bezpieczeństwo seniora, sterowanie jest proste a obsługa intuicyjna. Urządzenie to zajmuje mało miejsca, a jego koszty utrzymania są niskie. Udźwig ma od 130 kg do 150 kg i można z niego korzystać przez cały rok. Najważniejsze jednak jest to, że dzięki temu urządzeniu wzrasta komfort dnia codziennego seniorów mieszkających w bloku.

 

Gdzie szukać dofinansowania na montaż krzesełek schodowych?

Ponieważ krzesełka schodowe wewnętrzne oraz zewnętrzne likwidują wszelkie bariery architektoniczne i ułatwiają znacznie życie osobom niepełnosprawnym można starać się o otrzymanie dofinansowania na jego zakup i montaż. Dotację można otrzymać ze środków finansowych PFRON i może to być nawet dziewięćdziesiąt pięć procent. Z tego dofinansowania skorzystać mogą osoby niepełnosprawne, które mają pierwszą albo drugą grupę inwalidzką lub orzeczenie o niepełnosprawności. Po wsparcie tego typu zwraca się do Urzędu Miasta lub Gminy, do MOPS, MOPR albo PCPR. Są to instytucje publiczne, które dysponują środkami na tego typu inwestycje. Producent krzesełek schodowych dla seniorów zapewnia kompleksową obsługę, w tym również pomoc w wyborze odpowiedniego modelu i fachowy montaż.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnicach pomiędzy urządzeniami do transportu osób starszych i niepełnosprawnych? Skontaktuj się z naszym ekspertem!

Zadzwoń, aby zapytać o szczegóły: +48 606 686 002,

+48 692 44 94 74 +48 698 132 056

lub wyślij wiadomość na adres: [email protected].

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl