„Polisa na biznes” to innowacyjny i unikatowy produkt na polskim rynku. Zbiorowe ubezpieczenie ma wspomóc franczyzobiorców Żabki, którzy kończą współpracę z siecią z ujemnym saldem finansowym. Obecne niepewne czasy przypomniały, że każdy biznes, nawet franczyza oparta na tak sprawdzonym modelu jak Żabka może wiązać się z ryzykiem, jakim jest niepowodzenie biznesowe. Na czym zatem polega działanie polisy?
Dlaczego powstała „Polisa na biznes”?
W ostatnim czasie wiele małych, jak i dużych przedsiębiorców zetknęło się z trudną sytuacją na rynku. Wiele osób rozważających prowadzenie własnego biznesu, obawia się o zadłużenie. Żabka, wychodząc naprzeciw problemom przedsiębiorców, stworzyła nowy produkt, jakim jest „Polisa na biznes”. Powstał on wspólnie z TUW PZUW, który jest częścią znanej Grupy PZU. Co więcej, w projektowaniu polisy udział brali także sami franczyzobiorcy oraz członkowie Rady Franczyzobiorców – reprezentującej przedsiębiorców z kontaktach z siecią.
Jak zmniejszyć zadłużenie? Żabka przedstawia nowy produkt
W skład sieci wchodzi już ponad 7 tysięcy sklepów Żabka. Franczyza długi czas starała się równoważyć, przedstawiając przedsiębiorcom gotowy know-how oraz szereg ułatwień, które miały im pomóc w odniesieniu sukcesu biznesowego. Jednak mimo pomocy ze strony sieci, zdarzają się przypadki, kiedy franczyzobiorca kończy z nią współpracę z ujemnym saldem. Wówczas pojawia się po ich stronie zadłużenie. Żabka, chcąc wesprzeć franczyzobiorców, którzy zmagają się z należnościami, proponuje im zbiorowe ubezpieczenie. Dzięki „Polisie na biznes” w chwili zakończenia działalności ujemne saldo nie będzie dużym problemem. Głównym celem polisy jest zrekompensowanie znacznej części nieuregulowanych opłat.
Czy każdy franczyzobiorca może skorzystać z kompensowania zadłużenia?
W przypadku, kiedy w momencie zakończenia współpracy pojawi się zadłużenie, Żabka pozwala na jego kompensację każdemu franczyzobiorcy. Niezależnie od tego, czy jest to przedsiębiorca zajmujący się/zarządzający/prowadzący jednym punktem, czy kilkoma sklepami Żabka w ramach franczyzy. Długi, dzięki „Polisie na biznes” można znacznie obniżyć, aby zarządzający punktem mógł w niedalekiej przyszłości powrócić do normalności i zacząć generować spore przychody.
Co trzeba zrobić, aby skorzystać z „Polisy na biznes”?
Odkąd pojawiły się informacje o powstaniu „Polisy na biznes”, wielu przedsiębiorców zaczęło zastanawiać się, jak z niej skorzystać i zabezpieczyć swój biznes i sklep Żabka. Franczyza długi oraz inne zobowiązania na końcu działalności pozwala uregulować bardzo prosto. Wystarczy dołączyć do ubezpieczenia zbiorowego. Cena uczestnictwa w programie jest bardzo niska, dzięki temu, że sieć bardzo prężnie się rozwija, stąd koszty dzielone są na wiele osób. Ponadto Żabka pokryła/wa jego część. Dlatego finalnie należy wpłacać comiesięczną składkę o wysokości około kilkudziesięciu złotych.
„Polisa na biznes” – ubezpieczenie od bankructwa
Żabka stara się zadbać o swoich franczyzobiorców jak najlepiej, dlatego stworzyła „Polisę na biznes”. To jednak nie wszystko. Sieć zwiększyła także gwarantowany przychód miesięczny z 16 na 17 tysięcy złotych przez pierwszy rok działalności. Co więcej, każdy nowy przedsiębiorca dostaje także do 12 tysięcy złotych na rozwój biznesu, a także pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez okres uczenia się zarządzania sklepem. Dzięki takim rozwiązaniom obecni franczyzobiorcy mogą spać spokojnie(j), nie obawiając się o własne finanse.