Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

BDSM w praktyce – poznaj obowiązujący kodeks i rób to bezpiecznie!

Seks według z góry określonego scenariusza, czy relacja oparta na dominacji i uległości? A może – jedno i drugie? Chociaż zdania na temat BDSM zdecydowanie są podzielone, Ty wciąż się wahasz? Warto pamiętać, że to, co dla jednych jest perwersją, innych może kręcić. Masz ochotę zaszaleć i spróbować czegoś nowego? Chcesz zrealizować skrywane fantazje, a może – szukasz recepty na rutynę w związku? Poznaj najważniejsze zasady BDSM i rób to bezpiecznie!

BDSM w skrócie, czyli czy poniżanie może być podniecające?

Relacja oparta na zasadach dominacji i uległości przestała być tematem tabu. Co więcej – na taki układ decyduje się coraz więcej osób, bez względu na orientację seksualną. Czym w skrócie jest BDSM?

Nazwa tej praktyki seksualnej powstała z połączenia pierwszych liter angielskich słów bondage, discipline, domination i subbission. Kolejno oznaczają one związanie, dyscyplinę, dominację i uległość. Nierzadko stosowany jest przymus wobec drugiej osoby, jednocześnie jednak nie ma tu mowy o gwałcie – dlatego, że cała erotyczna zabawa dzieje się zgodnie z określonymi regułami. Jakie są najważniejsze zasady BDSM?

Kodeks BDSM – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Seksualne zabawy z uległością i dominacją w rolach głównych, to propozycja nie tylko dla odważnych, ale także – dla wszystkich, którzy szukają urozmaicenia! Warto jednak pamiętać, że realizowanie własnych fantazji musi pozostać w zgodzie z oczekiwaniami i pragnieniami partnera lub partnerki. W praktyce oznacza to zasady, których bezwzględnie należy przestrzegać. Ich funkcjonowanie pozwala odróżnić BDSM od gwałtu lub przemocy w ogóle.

1. Bezpieczeństwo podczas seksu

Chociaż praktyki BDSM kojarzone są z przekraczaniem granic po to, by w pełni poczuć seksualną wolność, nie można zapominać o bezpieczeństwie. Seks, pomimo towarzyszącej mu pikanterii powinien odbywać się za zgodą każdej ze stron i, co najważniejsze – przy zdrowych zmysłach! Dobrą praktyką będzie wprowadzenie hasła bezpieczeństwa – wypowiedziane przez jedną ze stron powinno definitywnie zakończyć zabawę.

2. Konieczność ustalenia granic

Zanim zaczniecie zabawę, koniecznie ustalcie granice! Jest to naprawdę ważne – dzięki jasno przedstawionym zasadom zarówno Ty, jak i Twój partner lub partnerka będziecie czuć się swobodnie. A to pozytywnie wpływa na przebieg zabawy!

3. RACK

RACK to nic innego, jak kodeks regulujący zasady gry. Głównym założeniem zbioru obowiązujących norm jest przeniesienie odpowiedzialności za własne dobre samopoczucie, bezpośrednio na zainteresowanych. Nie oznacza to jednak, że możesz zapomnieć o samopoczuciu partnera lub partnerki – to powinno być dla Ciebie równie ważne!