Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Ozonator – co musimy wiedzieć?

Ozonatory mają wykorzystanie do antyseptyce toalet, saun, siłowni, szatni sportowych, pokoi hotelowych, klimatyzacji samochodowych, chłodziarek oraz zamrażarek, żywności, owoców, ryb, grzybów, nasion, mięsa, przetworów rolno-spożywczych, natomiast też ubrań, obuwia, odzieży sportowej, szaf odzieżowych, materacy, pościeli itp. Dobrze sprawdzają się w antyseptyce oraz deakaryzacji mieszkań uczuleniowców, miejsc dla zwierząt itp. i mnóstwo pozostałych wykorzystań domowych oraz specjalistycznych. Ozon dobrze rozpuszcza się w wodzie, dotleniając ją oraz eliminując z niej zabrudzenia.

Czym jest ozon oraz jak funkcjonuje?

Ozon, tzw. tritlen, składa się z trzech atomów tlenu. W formie naturalnej jest w atmosferze, jednak do celów człowieka tworzony jest za pomocą profesjonalnego narzędzia nazywanego generatorem ozonu (ozonatorem). Ozon przejawia niezwykle skuteczne funkcjonowanie, jednak jest bardzo krótki okres trwania. Trzeci atom tlenu idzie w reakcję ze środowiskiem oraz przez utlenianie niszczy szkodliwe wirusy lub brzydkie zapachy.

Duże natężenia ozonu mogą być z przeznaczeniem wykorzystywane w celu eliminacji robaków jak mole, mrówki, żywiak chlebowiec itp. Ozon jest często wykorzystywany do dezynfekcji wody np. na pływalniach oraz antyseptyki miejsc w szpitalach Na naszej planecie wielkie ilości ozonu są na większych piętrach aury ziemskiej, gdzie spełnia istotną funkcję w pochłanianiu nadfioletu wychodzącego ze Słońca.

Jak powstaje ozon w generatorze?

Ozon w napędzie powstaje poprzez tak nazywane rozładowanie koronowe. Reguła wykonywania jest niezwykle podobna do tworzenia pioruna w naturze. To co tak właściwie wytwarza ozon to elektrody wyładowań koronowych wspierane dużym natężeniem. Elektrody tworzą ozon z tlenu poprzednio uzyskanego z powietrza. Rozładowanie koronowe rozbiją cząstki O2 na pojedyncze atomy. Wolne atomy łączą się z częściami O2. Reakcja powoduje powstawanie cząsteczek ozonu.

Czemu należałoby zainwestować w ozonatory?

Przede wszystkim, dzięki nim, będziesz mógł zachować czystość wnętrza oraz czyścić je – co potrzebne jest szczególnie obecnie, w dobie pandemii COVID-19. Ozonator pozbędzie się zabrudzeń z pokoju, także niewidzialnych gołym okiem. Rozmaite rodzaje zarazków lub bakterie nie będą mu straszne. Także alergeny staną się mniej odczuwalne, więc będzie to dobre wyjście szczególnie dla uczuleniowców. Ozonatorem pozbędziesz się także mikroorganizmów np. z pojazdu. Poza tym, doprowadzisz do porządku też klimatyzację w pokoju oraz biurze – pozbywając się z nich bakterii oraz roztoczy. Sprawdź ofertę ozonatorów na stronie firmy Twój Ozon.