Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Łazienka w bloku – jak ją urządzić?

Urządzanie łazienki w bloku bardzo często jest sporym wyzwaniem, co wynika z tego, że te pomieszczenia zwykle są niewielkie lub nieustawne. W takiej sytuacji trzeba pójść na kompromis i zrezygnować z niektórych elementów wyposażenia. Warto zaznaczyć, że aranżacje wnętrz tego typu wcale nie muszą skazywać nas na brak funkcjonalności. Pomimo małej powierzchni, łazienka może być miejscem, gdzie skutecznie zrelaksujemy się po ciężkim dniu i skorzystamy z ulubionych rytuałów pielęgnacyjnych. Jak zatem urządzić pomieszczenie?

Wyposażenie do małych łazienek

Pomimo tego, że marzą się nam długie i aromatyczne kąpiele w wannie, niestety w większości przypadków musimy zdecydować się na kabinę, która zajmie znacznie mniej miejsca. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto zrezygnować z brodzika i zamiast tego umieścić odpływ wody w podłodze. W kontekście samej kabiny, również mamy do wyboru różne rozwiązania. Gdy ilość wolnego miejsca jest naprawdę mała, najlepiej sprawdzą się drzwi harmonijkowe.

Jeśli chodzi o umywalkę, można zdecydować się na model zamontowany na szafce. Dzięki temu, zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania przyborów kosmetycznych oraz innych potrzebnych elementów. Dobrym rozwiązaniem będzie także wisząca szafka, pozwalająca na wykorzystanie wolnej przestrzeni na ścianie. Wybierając WC, można rozważyć wersję podwieszaną, która zajmuje niewiele miejsca. Takie modele są bowiem umieszczane maksymalnie blisko ściany. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, naprzeciwko drzwi zawieśmy lustro.

O czym jeszcze trzeba pamiętać podczas urządzania łazienki?

Bardzo ważną rolę w przypadku niewielkich pomieszczeń odgrywa oświetlenie. Niestety musimy zapomnieć o większych, wiszących lampach. Najlepiej sprawdzą się listwy sufitowe lub plafony z rozproszonym światłem. Nowoczesne LED-y pozwalają na podświetlenie praktycznie każdego miejsca. Aranżacje wnętrz tego typu mogą być zatem wyjątkowo ciekawe i oryginalne. Punktowe oświetlenie wpłynie nie tylko na przytulny klimat w łazience, ale również optycznie powiększy pomieszczenie.

Warto wspomnieć też o samej kolorystyce. Kafelki powinny być jasne, wyróżniając się dużym formatem, z fugą w tym samym odcieniu. Co więcej, można położyć je tylko do wybranej wysokości, tak aby efekt nie był przytłaczający. Jeśli chodzi o dekoracje, dobrym rozwiązaniem są niewielkie rośliny, które przełamią dominującą jasną kolorystykę.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Studio Wnętrz ISON – aranżacje wnętrz Poznań.