Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak dbać o higienę gadżetów erotycznych?

Jeżeli zależy nam na uniknięciu infekcji bakteryjnej czy chorób przenoszonych drogą płciową, powinniśmy zadbać o odpowiednie czyszczenie zabawek erotycznych. Korzystanie z takich gadżetów może wiązać się z tym, że wiele zabrudzeń czy płynów organicznych może dostać się na zabawkę. Nie każdy jednak ma ochotę po wszystkim na czyszczenie zabawki. Warto robić to dokładnie i starannie, aby nie nabawić się żadnej infekcji. Poniżej znajdziesz przydatne informacje na ten temat.

Nie zanurzaj gadżetów w wodzie

Pamiętaj o tym, żeby nie zanurzać całkowicie gadżetów erotycznych w wodzie, jeżeli nie są one oznaczone jako wodoodporne. Także z zabawkami wodoodpornymi warto uważać, ponieważ wystarczy, że otwarta będzie klapka na baterię i już możemy zepsuć naszą zabawkę. Dlatego nigdy nie zanurzaj elektrycznych gadżetów w wodzie. Najczęściej do czyszczenia takich zabawek używa się wilgotnej ściereczki z płynem antybakteryjnym. Przed myciem zabawki wyjmij baterię.

Mycie gadżetów w zależności od rodzaju materiału

Należy pamiętać o tym, że czyszczenie gadżetów erotycznych będzie się różnić w zależności od tego, z jakiego materiału są one wykonane. Jeżeli posiadamy szklane zabawki, możemy je bez problemy myć ciepłą wodę z mydłem antybakteryjnym. Jeżeli została ona wykonana z pyrexu można ją myć nawet w zmywarce.

Jeżeli elektryczny gadżet erotyczny posiada stal nierdzewną, to najlepiej myć ją ciepłą wodą z mydłem antybakteryjnym. Kiedy zabawka nie posiada żadnych elektrycznych elementów, stal nierdzewną można bez problemu myć w zmywarce lub pod wrzątkiem.

Zabawkę wykonaną z twardego i sztucznego tworzywa najlepiej czyścić ciepłą wodą z mydłem antybakteryjnym. Pamiętajmy o tym, żeby takich gadżetów nie gotować ani nie zanurzać we wrzątku. Pod wpływem temperatury zabawki z tworzywa mogą zmienić swój kształt lub zostać zniszczone.

Najbardziej popularnym materiałem gadżetów erotycznych jest silikon. Jeśli takie zabawki nie posiadają elementów elektrycznych to można jest myć w zmywarce lub w gorącej wodzie. Nie zapominajmy o użyciu mydła antybakteryjnego.

Materiały gumowe ze względu na porowatość są ciężkie do czyszczenia. Należy je porządnie umyć ciepłą wodę oczywiście z mydłem antybakteryjnym. Jeżeli korzystamy z takich zabawek powinniśmy również uzbroić się w prezerwatywy. Warto dbać również o higienę takich gumowych lalek.

Pomimo tego, że cyberskóra również jest porowata, dzięki swojej elastyczności jest łatwiejsza do czyszczenia. Wystarczy ciepła woda z mydłem antybakteryjnym. Można również zabawkę posypać skrobią kukurydzianą lub specjalnym talkiem. W ten sposób zapobiegniemy lepkości gadżetów erotycznych.

Czego używać do czyszczenia zabawek erotycznych?

Najbardziej popularnym sposobem czyszczenia zabawek jest używanie mydła antybakteryjnego z ciepłą wodą. Możemy jednak zdecydować się jeszcze na specjalne chusteczki oraz środki czyszczące do gadżetów erotycznych. Zabijają one zarazki i zapobiegają rozwojowi bakterii. Ciekawym rozwiązaniem są również lampy bakteriobójcze, jednak cechuje je dość wysoka cena.