Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Perfumy Tiziana Terenzi – niezwykłe zapachy od włoskiej rodziny

Perfumy Tiziana Terenzi to seria niezwykłych zapachów, zabierze każdego w niezwykłą podróż po świecie bogactwa kultury i sztuki włoskiej. Oparta na rodzimych tradycjach, jest kwintesencja luksusu i elegancji. Co jest tajemnicą tych niezwykłych aromatów? Dlaczego perfumy rodziny Terenzi tak urzekają?

Perfumy Tiziana Terenzi – już prawie 20 lat na rynku

Marka Tiziana Terenzi powstała w 2012 roku. Została utworzona przez włoskie rodzeństwo Paola i Tizianę Terenzich, którzy wspólnie tworzą wspaniałe perfumeryjne dzieła. Każde z nich jednak odpowiada za inną część kreacji.

Paolo Terenzi to człowiek wielu talentów. W firmie to on jest tzw. Nosem, czyli perfumiarzem odpowiedzialnym za tworzenie kompozycji zapachowych. Ukończył chemię i fizykę, dzięki czemu posiada wiedzą dotyczącą właściwości poszczególnych składników i ich łączenia. To jednak nie wszystko jest również absolwentem filozofii i prawa oraz zawodowym muzykiem. Umiejętności te świadczą o szerokiej wiedzy i wyczuciu niezbędnym do tworzenia niebanalnych aromatów

Paolo Terenzi od lat pracuje z najlepszymi markami mody, tworząc dla nich niezwykłe zapachowe kreacje. W swej bibliotece zapachów posiada obecnie niemal 300 różnorodnych materiałów o najcenniejszych nutach zapachowych.

Tiziana Terenzi siostra Paola jest dyrektorem artystycznym Marki Tiziana Terenzi. To na decyduje o finalnej formie perfum. Cechuje się niezwykłym gustem zapachowym o wyszukanej elegancji. Tiziana jest również projektantka sztuki użytkowej i odpowiada za zewnętrzną formę perfum. Współpracowała z licznymi firmami biżuteryjnymi. Dba, by każdy szczegół opakowań perfum, które wykonane są ze szlachetnych materiałów, takich jak złoto, srebro, drewno, czy skóra. Każde z nich wygląda, jak małe dzieło sztuki, zapowiadając niezwykłe piękno ukryte w ich wnętrzu.

Zapachy Terenzich – obraz bogactwa kultury Włoch

Perfumy Tiziana Terenzi inspirowane są niezwykle bogatą i ciekawą kulturą ich kraju. W swych zapach nawiązują do różnorodnych elementów kultury, historycznych postaci i mitologicznych legend. Każda buteleczka perfum skrywa osobną opowieść, która pobudza zmysły i emocje. Obecnie na rynku jest 8 różnych serii opracowanych przez Terenzich, każda z nich nawiązuje do innych elementów świata i kultury i jest skierowana do różnych odbiorców. Każda z nich opowiada inną historią. Seria perfum Terenzi Gold, określana również klasyczną to moc i piękno ognia, Które stanowi jeden z najpotężniejszych żywiołów. Ogień daje życie oraz je odbiera, to również miłość i złość. To pierwsza seria perfum stworzona przez Tiziane i Paola, która oparta została na naukach proporcji mistrza sztuki Leonarda da Vinci.

Kolekcja perfum Terenzi Luna zabiera nas na księżyc, byśmy mogli na nowo odkryć zapomniane lub zaginione wrażenia, uczucia i emocje. Oparta na średniowiecznej tradycji epopei rycerskich „Chansons de geste” opowiadające o wyprawie na księżyc, gdzie przechowywane są wszystkie utracone przedmioty, uczucia, i wspomnienia. Tak perfumy Luna na nową mają odkrywać w nas zapomniane odczucia i wrażenia.

Na koniec warto wspomnieć o kolekcji perfum Tiziana Terenzi Anniversary, która stanowi niezwykłe połączenie klasycznych tradycji perfumiarskich z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki którym zapachy zyskują nową jakość i wymiar. W każdej buteleczce perfum z tej kolekcji skrywa się moc feromonów połączonych a niezwykłymi kompozycjami zapachowymi.

W artykule przedstawiliśmy tylko kilka przykładów z kolekcji perfum Tiziana Terenzi, więcej na ich temat można znaleźć na stronie perfumerii https://amisell.pl/.

Perfumy Tiziana Terenzi – pokoleniowa tradycja tworzenia zapachów

Paolo i Tiziana Terenzi swoją miłość oraz umiejętności do tworzenia niezwykłych perfum odziedziczyli po swoim dziadku Guglielmo Terenzi. Był oficerem, jednak posiadał wiele talentów oraz zamiłowanie do muzyki i poezji. Wraz z żoną Luigią otworzył w 1968 roku małą perfumiarnię we własnym domu. Tam właśnie stworzył pierwszą zapachową wodę kolońską. Warto tutaj wspomnieć, że Guglielmo Terenzi stworzył dla swojej ukochanej małżonki, którą nazywał Bigia, wyjątkowe perfumy. Właśnie na ich podstawie w 2018 roku Paolo i Tiziana Terenzi opracowali nowy zapach właśnie o nazwie Bigia.

Tradycje Guglielmo Terenzi kontynuował jego syn Evelino, który zaprojektował własne maszyny do tworzenia eleganckich świec zapachowych, które stały się częścią ich kolekcji. Mały rodzinny warsztat został rozbudowany, tworząc niezwykłe miejsce. Swoje zamiłowanie do sztuki i pięknych zapachów przekazał Evelino Terenzi następnie swoim dzieciom córce i synowi Tiziana i Paolo Terenzi, którzy wspólnie rozwinęli rodzinną firmę, rozpowszechniając jej produkty na całą Europę.

W artykule przedstawiliśmy tylko kilka przykładów z kolekcji perfum Tiziana Terenzi, więcej na ich temat można znaleźć na stronie perfumerii https://amisell.pl/.