Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

W jaki sposób wybrać meble do kuchni?

Wybór mebli do kuchni nie należy do najprostszych zadań i musi wiązać się ze spełnieniem kilku istotnych cech. Zaliczają się do nich zarówno funkcjonalność jak i poczucie estetyki oraz dopasowanie mebli kuchennych do pozostałych elementów wnętrza. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób wybrać odpowiednie meble do swojej kuchni by tego nie żałować.

Meble kuchenne – czym się powinny charakteryzować?

Tak jak zostało to wspomniane wyżej meble kuchenne powinny mieć kilka wspólnych cech. Owe cechy dotyczą zarówno indywidualnych preferencji, estetyki jak i warunków technicznych oraz funkcjonalności. Przez funkcjonalność można rozumieć fakt, iż meble kuchenne powinny dosłownie (i w przenośni) ułatwiać życie w kuchni. Oznacza to tyle, że odpowiednie ustawienie szafek z garnkami i innymi elementami, półki na przechowywanie żywności, zmywarka czy też lodówka powinny być tak ustawione by łatwo można było sięgnąć po rzeczy akurat potrzebne.

Warunki techniczne również stanowią istotną kwestią w doborze mebli kuchennych. To, jakie meble powinno mieć parametry tj. dopasowana wysokość, szerokość czy też pojemność poszczególnych mebli kuchennych może zadecydować o tym jaką ostatecznie kuchnie będzie mogła wybrać w sklepie wybrana osoba. Jeśli meble będą źle dopasowane wówczas wiązać się to będzie z dodatkowymi kosztami związanymi ze zwrotem i wymianą na meble dostosowane do parametrów kuchni.

Nie należy jednak zapominać o estetyce oraz prywatnych preferencjach. Pomimo dopasowania mebli pod względem technicznym i funkcjonalnym jeśli meble np. nie będą pasowały do koloru ścian lub indywidualnych upodobań członków gospodarstwa domowego wówczas taka kuchnia będzie się szybko nadawała jedynie do wymiany.

Gotowe projekty mebli z sieciówki czy własna koncepcja – na co się zdecydować?

Pomimo poznania istotnych cech jakie warunkują wybór (lub jego brak) mebli kuchennych istnieją dwa główne sposoby ich kupna. Pierwszy z nich (jednocześnie najczęściej wybierany) to zakup mebli kuchennych, lub gotowych projektów kuchni wraz z umieszczonymi tam meblami w sklepach sieciowych. To rozwiązanie ma swoje zalety bowiem można w prosty i łatwy sposób wybrać i kupić projekt całej kuchni wraz z meblami, które zostały tak dopasowane przez profesjonalnych doradców. Zwykle można je kupić w atrakcyjnej cenie jednak taki projekt wiąże się z koniecznością wybrania mebli kuchennych zaprezentowanych wyłącznie na wystawie.

Drugim pomysłem na zakup mebli kuchennych jest indywidualne dopasowywanie mebli kuchennych w różnych sklepach (głównie u lokalnych producentów). Co prawda takie rozwiązanie zwykle zajmie więcej na czasu na skompletowanie wszystkich pasujących do siebie elementów i będzie nieco droższe. Jednak możliwość wyboru odpowiednich dla siebie mebli pod różnymi względami, które będą jednocześnie wspaniale się prezentować i będą funkcjonalne da o wiele więcej satysfakcji. Jednak wybór mebli kuchennych zawsze należy do klientów ponieważ to oni będą na co dzień spędzać wiele czasu w kuchni przygotowując posiłki. Wybór źle dopasowanych lub niezgodnych z preferencjami mebli kuchennych może wiązać się z ich szybką wymianą lub innymi dodatkowymi kosztami.