Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Odwieczny problem wypadających włosów

Osłabienie organizmu, niedobór witamin, stres, choroba, czynniki mechaniczne, to wszystko może powodować wypadanie włosów. Oczywiście powodów jest z pewnością znacznie więcej i nie sposób jest każdy przewidzieć, ale te podane wyżej są bardzo częstymi przyczynami. Co więc robić, aby włosy były gęste i lśniące?

Od środka

Nic tak dobrze nie działa jak terapia od środka, czyli prawidłowa dieta. Wiele osób wybiera łatwiejszą opcję i zamiast zmiany nawyków żywieniowych idą do apteki po suplementy. Jeżeli niedobory są już na tyle duże, że nie da się ich w krótkim czasie uzupełnić w pożywieniu, to rzecz jasna warto skorzystać z farmaceutycznej pomocy, ale w innych przypadkach lepiej stronić od nadmiernego stosowania takich zamienników.

Biotyna, to jeden z najważniejszych składników dla naszych włosów. Jej duże ilości znajdują się w żółtkach jaj, wątrobie, orzechach włoskich i laskowych, migdałach, a także produktach mącznych takich jak mąka sojowa i pełnoziarnista.

Niacyna, czyli witamina B3. Również odgrywa bardzo ważną rolę w zachowaniu prawidłowej kondycji włosów. Występuje w m.in. w orzechach, ziarnach zbóż i mięsie.

Cynk jest niesamowicie istotny dla całego naszego organizmu, a włosy i paznokcie bardzo wyraźnie odczuwają jego niedobór. Bogate jego złoża posiadają ostrygi, jednak nie goszczą one zbyt często na polskich stołach. Warto dorzucić do sałatki z marchwi (zawiera witaminę A i E) trochę pestek dyni, czy słonecznika oraz dolać oleju lnianego, oraz zamiast napoju czekoladowego zrobić sobie prawdziwą gorącą czekoladę z kakao. Z produktów zwierzęcych, to głównie wątroba oraz żółta są źródłem tego mikroelementu.

Zobacz także:  Dlaczego ocet jabłkowy jest tak przydatny na włosy?

Wymienione wyżej składniki, to tylko kilka z substancji, które zapewniają wzrost włosów, jednak cynk, biotyna i niacyna są jednymi z najważniejszych budulców.

Szampony wzmacniające

Szampony ze składnikami aktywnymi (więcej tutaj), to również bardzo dobra opcja, jednak nie zawsze każdy szampon będzie ,,pasował” naszej skórze głowy. Czasami efekt może być odwrotny do oczekiwanego. Najlepiej jest wybierać delikatne, roślinne kosmetyki, które nie podrażniają naskórka. Po zastosowaniu szamponu warto używać odżywki, nie tylko w okresie wypadania włosów. Mydło czyści bardzo dokładnie pozostawiając włosy niemal ,,gołe”, a delikatna warstwa z tłuszczowych substancji, to podstawowa ochrona. Różnego rodzaju sera zabezpieczają włosy przed niszczeniem mechanicznym, natomiast wcierki, czy oleje do stosowania na skórę głowy wzmacniają cebulki włosowe, wchłaniając się w głębsze warstwy tkanki okrywającej.

Niektóre szampony również są wyposażone w swego rodzaju dodatki, jednak ich wnikanie jest utrudnione ze względu na to, że szampon zazwyczaj jest na włosach przez stosunkowo krótki czas, więc nie zawsze wszystkie substancje będą w stanie efektywnie zadziałać.

Problem wypadania włosów  może być związany z używaniem nieprawidłowej szczotki, warunkami atmosferycznymi, alergią, czy jeszcze czymś innym. Każdy przypadek jest odmienny, jednak świadoma pielęgnacja i zdrowy tryb życia z pewnością nikomu nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie, pomogą.