Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Trądzik – jak się go pozbyć?

Trądzik to problem, z którym borykają się nie tylko osoby młode. Coraz większa grupa dorosłych również walczy z tym problemem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że trądzik to choroba i należy leczyć ją pod okiem dermatologa. Warto jednak wspomóc farmakologiczne leczenie trądziku odpowiednią pielęgnacją. Poznaj domowe sposoby na trądzik i sprawdź, jak szybko się go pozbyć.

Skąd się bierze trądzik?

Trądzik zwykle kojarzy się z nieestetycznymi wypryskami na twarzy. Źródłem jego powstawania są zazwyczaj zmiany hormonalne. Właśnie z tego powodu tak wiele kobiet narzeka na pryszcze przed okresem. Hormony powodują nadprodukcję sebum, która prowadzi do zapytania ujść gruczołów łojowych i powstawania nieestetycznych krost.

Innymi przyczynami powstawania trądziku są:

  • nadmierny, długotrwały stres,
  • alergie pokarmowe,
  • brak właściwej higieny,
  • źle dobrana pielęgnacja skóry,
  • noszenie ubrań z syntetycznych, nieprzewiewnych materiałów (dotyczy trądziku na plecach i dekolcie),
  • nadkażenia bakteryjne,
  • spożywanie dużej ilości cukru, pokarmów przetworzonych i fast foodów.

Jak się pozbyć trądziku?

W przypadku długotrwałej walki z trądzikiem, konieczna jest wizyta u dermatologa. Lekarz pokieruje Twoim leczeniem, wskaże, jakie badania należy wykonać i przepisze odpowiednie leki. Możesz jednak na własną rękę wesprzeć walkę z trądzikiem przy domowymi sposobami. Z pewnością bardzo ważna jest właściwa higiena i dobrze dobrane kosmetyki. Dokładnie myj twarz rano i wieczorem. Używaj do tego delikatnego żelu bądź olejku do mycia twarzy. Następnie przemywaj buzię tonikiem albo wybranym hydrolatem. Na koniec zaaplikuj krem bądź serum. Do porannej pielęgnacji włącz matujący krem antytrądzikowy. Wieczorem zaś lepszym rozwiązaniem będzie bogate serum olejowe, zawierające składniki antytrądzikowe, np. olej konopny lub olej tamanu. Serum olejowe zawsze aplikuj na zwilżoną skórę.

Zobacz także:  Dlaczego i u kogo pojawia się trądzik różowaty?

Domowe sposoby na trądzik

Domowe sposoby na trądzik są skuteczne, ale wymagają regularnego powtarzania danych czynności przez długi czas. Niestety, zauważenie natychmiastowych efektów jest trudne, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Najlepsze domowe sposoby na trądzik to:

 

  • Stosowanie olejów na trądzik – wiele olejów wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne oraz normalizujące pracę gruczołów łojowych. Warto więc aplikować na twarz olej konopny czy olej tamanu. Do pojedynczych wyprysków świetnie sprawdzi się także olejek herbaciany. Jeśli trądzik utrzymuje się także na innych częściach ciała niż twarz, dodawaj kilka kropel olejku herbacianego do kąpieli.
  • Zmiana nawyków żywieniowych – jedzenie ma duży wpływ na wygląd skóry. Osoby, cierpiące na trądzik powinny ograniczyć jedzenie smażonych, tłustych i pikantnych potraw. Ponadto lepiej zrezygnować z produktów wysokoprzetworzonych, w tym z dań gotowych, oraz dań z dużą zawartością cukru. Lepszym wyjściem będzie sięganie po owoce i warzywa, ryby, orzechy czy nasiona oraz samodzielne przygotowywanie posiłków.
  • Domowa maseczka na trądzik –

Całkowite pozbycie się trądziku może być trudne, jednak warto powalczyć o idealnie gładką cerę. Koniecznie wypróbuj domowe sposoby na trądzik i połącz je z farmakologicznym leczeniem. Mamy nadzieję, że nasze metody przyniosą wymarzony skutek!