Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Basen do ogrodu dla rodziny – rozporowy czy stelażowy?

Baseny ogrodowe cieszą się ogromną popularnością z uwagi na atrakcyjne ceny, prosty montaż i szeroką dostępność. Planując zakup egzemplarza, z którego będzie korzystać cała rodzina, wiele osób ma problem z wyborem pomiędzy basenem rozporowym a stelażowym.

Baseny rozporowe – co musisz o nich wiedzieć?

Baseny rozporowe świetnie sprawdzają się zarówno w mniejszych, jak i większych ogrodach. Występują w wielu rozmiarach, a ich charakterystycznymi cechami są okrągły kształt oraz dmuchany kołnierz. Zasada działania jest tu bardzo prosta – woda wypełniająca zbiornik usztywnia ściany i stabilizuje cały basen. Oczywiście trzeba ustawić go na odpowiednio przygotowanej powierzchni. Basen rozporowy świetnie nadaje się dla dzieci, ponieważ nie ma w nim żadnych wystających elementów, o które można się zaczepić.

Baseny stelażowe – zastosowanie w praktyce

Podstawą konstrukcji basenu stelażowego jest – jak sama nazwa wskazuje – stelaż wykonany z metalu. Usztywnia on basen i zapewnia mu stabilność. Baseny stelażowe słyną z trwałości i wytrzymałości – oczywiście pod warunkiem, że pochodzą od znanych producentów takich jak Intex. Basen ze stelażem sygnowany cenioną marką to inwestycja na wiele lat. Na ogół można zostawić go na zimę w ogrodzie. Podobnie jak w przypadku basenu rozporowego, tak i tutaj niezbędne jest przygotowanie podłoża pod montaż zbiornika.

Stelażowy czy rozporowy – który basen lepszy?

Eksperci ze sklepu S-MUMO wskazują parę istotnych czynników, jakie należy uwzględnić przy wyborze basenu. Kluczowe znaczenie ma wielkość ogrodu – baseny stelażowe wymagają zdecydowanie najwięcej miejsca, dlatego dobrze trzeba przemyśleć lokalizację. Kolejna kwestia odnosi się do aspektów finansowych. Jeśli ktoś dysponuje skromniejszym budżetem, bardziej przystępną opcją będzie dla niego basen rozporowy. Dobrej jakości model da się kupić już za kilkaset złotych, podczas gdy basen stelażowy to znacznie większy wydatek. W obu przypadkach konieczne jest zaopatrzenie się w niezbędne akcesoria basenowe.