Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Lampy do hybryd – wszystko co musisz wiedzieć

Masz zamiar samodzielne wykonywać manicure hybrydowy? Niezbędnym zakupem są w takim razie lampy do hybryd, które utwardzają bazy i lakiery. Sprawdź jak wybrać najlepszą dla siebie oraz na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji. Wyjaśniamy też raz na zawsze kwestię o ich wpływie na zdrowie.

Lampy do hybryd – technologie światła

Paznokcie hybrydowe, to niezwykła wygoda. Manicure przy użyciu odpowiednich preparatów i utwardzony światłem specjalnej lampy jest niezwykle trwały – zapomnij o odpryskach, ścieraniu się, a nawet mechanicznych uszkodzeniach przez ok. 2 tygodnie. Posiadając paznokcie wykonane w tej technologii, zmiana lakieru jest potrzebna najczęściej tylko wtedy, kiedy odrost na płytce staje się widoczny. Hybrydy wyglądają przy tym niezwykle efektownie i pięknie oraz możesz wyczarować na nich wiele ciekawych wzorów. Nic więc dziwnego, że bije obecnie rekordy popularności. A przy tym, posiadając odpowiedni sprzęt, nie musisz wydawać pieniędzy na kosmetyczkę. Manicure hybrydowy z łatwością wykonasz samodzielnie, we własnym domu. Wystarczy, że kupisz odpowiednie lakiery i preparaty oraz przede wszystkim – lampę. Wybierając najlepszą dla siebie, pierwszą kwestią, na jaką musisz zwrócić uwagę, jest rodzaj emitowanego przez nią światła. Wyróżniamy tu pięć podstawowych typów lampy do hybryd:

  1. Lampy z żarówkami UV – spotkasz się z nimi w starszych modelach, hybrydy utrwalają się w nich przez ok. 3 min, a żarówki często przepalają się.
  2. Lampa LED – utwardzenie w nawet 30 s, nie musisz wymieniać żarówek, ale nie wykonasz w niej paznokci żelowych.
  3. Lampa UV LED – łączy w sobie technologię LED (jej atutami są szybkość działania oraz trwałość żarówek) z tradycyjnymi żarówkami UV.
  4. Lampa LED z technologią DUAL – utwardzi żele i hybrydy, najkrótszy czas pracy.
  5. Lampa LED z technologią DUAL i RED – działa tak jak poprzednio, ale dodatkowo chroni skórę przed oddziaływaniem na nią promieniowania.
Zobacz także:  Modny kolor i wystrój paznokci sylwestrowych

Moc lampy do hybryd a trwałość manicure

Kolejną sprawą, niezwykle istotną podczas kupna lampy do hybryd jest oczywiście ich moc. I nie da się ukryć – im wyższa, tym lepiej. Jeśli planujesz wykonywać manicure tylko sobie, może nie mieć to aż takiego znaczenia. Ale w przypadku, kiedy masz zamiar robić paznokcie także swoim znajomym czy rodzinie lub nawet przyjmować klientki – kupno lampy o mocy poniżej 24 W nie będzie dobrym pomysłem. Oczywiście nie jest problemem znalezienie niedrogiej lampy o niskiej mocy, jednak może się okazać że utwardzenie lakieru potrwa w niej znacznie więcej czasu niż spodziewałaś i nie będzie tak efektywne. A jak wiadomo, wykonując manicure kilka razy dziennie, będzie to dość uciążliwe. Zwróć zatem uwagę na lampy o mocy 24W, 36W i 48W. Dzięki nim lakier stanie się twardy jak kamień nawet w 5 sekund, co pozwoli zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Możesz się też spotkać z różnym kształtem lamp do hybryd. I wbrew pozorom, wcale nie dotyczy to ich atrakcyjności. Lampa „mostek”, czyli otwarta, nie zajmuje dużo miejsca, więc sprawdzi się dobrze jeśli dojeżdżasz do klientek lub zamierzasz zabierać ze sobą lampę w podróż. Jej minusem jest z kolei fakt, że czasami trzeba w niej przesuwać i odpowiednio układać palce, żeby umożliwić równomierne naświetlenie każdego paznokcia, co może być nieco uciążliwe. Drugi rodzaj lampy do hybryd, to tzw. budka, która jest zabudowana z trzech stron. Z takimi lampami można się spotkać w profesjonalnych gabinetach. Są nieco większe od mostków, ale za to gwarantują równomierne naświetlenie i utwardzenie każdego paznokcia.

Zobacz także:  Na grzybicę paznokci domowe sposoby okazują się skuteczne

Dodatkowe funkcje, które mogą się przydać

Wraz ze wzrostem popularności manicure hybrydowego oczywiście lampy ulegają kolejnym transformacjom i unowocześnieniom. Można się więc spotkać z nowymi, przydatnymi funkcjami, które jeszcze bardziej mają podnieść komfort i bezpieczeństwo ich używania. Na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę?

– Timer, czyli automatyczne odmierzanie czasu. Ustawiasz odpowiednią ilość sekund, a lampa po tym czasie sama się wyłącza – nie musisz włączać sekundnika w telefonie lub patrzeć na zegarek.

– Sensor ruchu – lampa sama się włączy i wyłączy, kiedy wyjmiesz z niej dłoń. Zapewnia to większą energooszczędność.

Szkodliwość lamp i ich wpływ na zdrowie

Od jakiegoś czasu sporo się mówi o negatywnym wpływie lamp do hybryd na zdrowie. Jak to wygląda w rzeczywistości? Zgodnie z najnowszymi badaniami, kluczowe jest stosowanie lamp zgodnie z zaleceniami producenta, więc przez krótki czas (nie trzymając w nich dłoni dłużej – na wszelki wypadek). Emitowane przez nie światło nie jest tak naprawdę bardziej niebezpieczne dla skóry niż zwykłe światło słoneczne. Jeśli zatem chcesz się odpowiednio zabezpieczyć (jest to ważne szczególnie u posiadaczek skóry wrażliwej i z dużą ilością znamion na dłoniach), najlepiej jest posmarować dłonie kremem z wysokim filtrem UV zanim przejdziesz do wykonania manicure hybrydowego. Hipotetycznie, podczas nadużywania lampy do hybryd możliwe jest też uszkodzenie wzroku (światło skupia się na siatkówce oka). Lampy, które jednak posiadają wysokie ryzyko uszkodzenia wzroku nie są dopuszczone do sprzedaży. I jak ponownie apelują lekarzy i specjaliści – stosuj lampy zgodnie z instrukcją producenta, a wówczas zminimalizujesz jakikolwiek ich negatywny wpływ na swoje zdrowie. Nie musisz więc rezygnować z manicure hybrydowego, a wystarczy że będziesz go wykonywała rozsądnie.