Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Lubrykant – niezbędnik życia erotycznego

Podczas seksu, odpowiednie nawilżenie jest niezwykle istotne. Wpływa na zwiększoną przyjemność i intensywność orgazmów. Lubrykant może być stosowany nie tylko kiedy pojawią się problemy z suchością, ale również w celu urozmaicenia życia erotycznego. Można znaleźć lubrykanty o różnych właściwościach i zastosowaniach. Istnieją lubrykanty o różnego rodzaju zapachach, konsystencjach, kolorach, a nawet smakach. Dobry lubrykant zdecydowanie poprawi jakość życia seksualnego.

Czym jest lubrykant i kiedy go używać?

Lubrykant jest żelem intymnym, mającym nawilżajcie właściwości, który służy do zmniejszenia tarcia podczas stosunku seksualnego. Ma chronić narządy intymne, przed uszkodzeniami, otarciami, czy podrażnieniami. Niekiedy jest ostatnią deską ratunku, dla kobiet cierpiących na suchość pochwy. Należy pamiętać że ta przypadłość dotyczy bardzo wielu kobiet, gdyż na poziom nawilżenia pochwy wpływa wiele różnych czynników, takich jak na przykład: hormony, stres, ciąża, antykoncepcja, leki i inne. Należy zdawać sobie sprawę, że istnieją lubrykanty które mają inne właściwości oprócz nawilżenia. Najczęściej stosowane są w celu urozmaicenia życia seksualnego. Mogą wzmocnić doznania i niekiedy przełamać łóżkową rutynę. Używanie lubrykantów jest szczególnie wskazane, kiedy stosuje się zabawki erotyczne lub uprawia seks analny.

Rodzaje lubrykantów

Istnieje bardzo dużo rodzajów lubrykantów i każdy jest w stanie wybrać odpowiedni, zależnie od swoich potrzeb i oczekiwań.

Lubrykanty na bazie wody

Są to delikatne i naturalne lubrykanty. Polecane dla osób z różnego rodzaju alergiami, gdyż nie podrażniają skóry. Łatwo się je zmywa i co najważniejsze, nie mają wpływu na właściwości prezerwatyw. Przy dużym problemie z suchością pochwy, mogą jednak nie wystarczyć.

Lubrykanty oparte na silikonie

Te żele, charakteryzują się lepszymi właściwościami nawilżającymi, niż te na bazie wody. Trudniej się zmywają, dzięki czemu można używać ich w wodzie. Zalecane szczególnie przy istotnej suchości pochwy, czy uprawianiu seksu analnego.

Lubrykanty hipoalergiczne

Najczęściej oparte na wodzie, idealne dla alergików. Charakteryzują się naturalnym, nieskomplikowanym składem. Są bezzapachowe, bezsmakowe i bezbarwne. Często z dodatkiem aloesu, który ma właściwości łagodzące.

Lubrykanty smakowe i zapachowe

Są to żele intymne, z dodatkiem substancji zapachowych, smakowych, albo obu tych opcji. Najczęściej są to smaki i zapachy owocowe, oraz są barwione na różne kolory. Można je spożywać bez obaw, oczywiście w rozsądnych ilościach. Zdarza się że u wrażliwych osób, mogą wywołać alergie.

Lubrykanty które wspomagają zapłodnienie

Są to lubrykanty, zalecane dla par które starają się o dziecko. Działają na plemniki, wydłużając ich czas życia, oraz zwiększając ich ruchliwość.

Lubrykanty stymulujące

Stosowane dla urozmaicenia życia seksualnego. Wzbogacają stosunek o różne doznania, takie jak na przykład rozgrzewanie, chłodzenie, czy zwiększenie wrażliwości okolic intymnych. Mogą potęgować doznania w trakcie orgazmu.

Lubrykanty nawilżająco stymulujące

Są połączeniem właściwości zarówno lubrykantów nawilżających, jak i stymulujących – czyli na przykład rozgrzewających. Są najbardziej wszechstronne w swoim działaniu.

Ostateczny wybór lubrykantu zależy od tego do jakich celów ma być zastosowany i jakie ma się względem niego oczekiwania. Zdecydowanie warto się w niego zaopatrzyć, ze względu na mnogość opcji jakie oferuje. Lubrykant, może odmienić życie seksualne i wprowadzić je na zupełnie inny poziom.