Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jakie akcesoria są potrzebne do picia yerba mate?

Yerba mate przeżywa swoje złote czasy. Użytkownicy twierdzą, że pomaga im ona czuć pobudzenie dłużej niż kawa, działa łagodniej, a przede wszystkim pozwala się lepiej skupić. Działanie naparu nie będzie przedmiotem tego tekstu, jako że powstało wiele bardzo dobrych opracowań na ten temat. Zamiast tego, zajmiemy się akcesoriami niezbędnymi do rozpoczęcia swojej przygody z tym suszem. Jeśli chciałbyś spożywać regularnie yerba mate, a nie wiesz od czego zacząć, to nie mogłeś trafić lepiej!

Czy to dla mnie? – nie skacz na głęboką wodę

Jeszcze zanim zakupisz jakiekolwiek akcesoria, warto abyś wiedział, że yerba mate ma niesamowicie unikalny smak, nieporównywalny do niczego. Pyszny, ale wymagający przyzwyczajenia się. Planowanie od razu zamówienie najlepszego sprzętu, bez uprzedniego spróbowania naparu, może sprawić, że spotka cię nie lada zawód. Idealnym pomysłem jest więc udanie się do jednej z kawiarni, mających w swej ofercie ten napój i jego degustacja. Jeśli nie masz takiej możliwości, podobnie jak my nie mamy w momencie pisania tego artykułu (pandemia skutecznie ogranicza taką możliwość), to zdecyduj się raczej na tylko niezbędne akcesoria.

Akcesoria bez których nie da się rozpocząć przygody z yerba mate

Naczynko drewniane, czy jednak ceramiczne?

Charakterystycznym widokiem w krajach, gdzie kultura spożycia yerba mate jest na najwyższym poziomie, są pracownicy w każdym wieku, zmierzający do miejsca pracy i pijący napar z drewnianych naczynek. Drewno to zdecydowanie rozwiązanie, które zadowoli nawet największych smakoszów napoju, ale dla początkującego jego użycie może okazać się zbyt skomplikowane. Co więc polecamy? Najlepszym krokiem będzie zakup ceramicznego naczynka w standardowym kształcie, do którego nasypiesz susz.

Bombilla, czyli słomka filtrująca

Drugim akcesorium, warunkującym smaczne i wygodne picie yerba mate jest tzw. bombilla, czyli rurka filtrująca. Potrzeba jej zastosowania wynika z formy, w jakiej sprzedawany jest susz ostrokrzewu, czyli drobnego proszku. Pijąc bezpośrednio z naczynka naraziłbyś się na połykanie dużej ilości fusów. Na rynku dostępny jest szeroki przekrój, od najprostszych, przypominających kształtem łyżeczkę, po zaawansowane rozkręcane systemy.

Co jeszcze potrzebujesz?

Poza powyższymi, inne akcesoria stanowią pewne ułatwienie w pierwszym spożyciu yerba mate, ale nie są absolutnie niezbędne. Stoimy na stanowisku, że inne gadżety i pomoce lepsze będą dla bardziej doświadczonych mateistów, a przy próbowaniu nowego smaku, jakim bez wątpienia będzie napar z ostrokrzewu, lepiej ograniczyć się do minimum.

Yerba mate to świetny napój, który jednak nie każdemu zasmakuje na tyle, aby zdecydował się na dalszą przygodę z tym naparem. Nie zaczynaj od kupienia najdroższych akcesoriów, a profesjonalne naczynka z drzewa palo santo zostaw bardziej doświadczonym. Jeśli zakochasz się w efektach i smaku yerby, to i na to przyjdzie czas!