Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wspólna masturbacja w związku – jak urozmaici życie seksualne?

Masturbacja to forma aktywności seksualnej, która wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest przeznaczona wyłącznie dla singli. Wspólne przeżywanie zbliżeń z ukochaną osobą może mieć różną postać, dlatego wiele par decyduje się na eksperymentowanie w tym zakresie i wprowadzenie elementów masturbacji do codziennego pożycia seksualnego. Co warto o niej wiedzieć? W jaki sposób mężczyźni i kobiety wykorzystują onanizm do zaspokajania swoich potrzeb seksualnych? Oto najważniejsze informacje o tej aktywności łóżkowej, dzięki którym odpowiednio przygotujesz się do wspólnego przeżywania pięknych chwil w zupełnie nowej odsłonie!

Masturbacja w związku, czyli ciekawe urozmaicenie życia erotycznego

Masturbacja jest sposobem zaspokajania fizjologicznych potrzeb organizmu. Bardzo często w temacie tej aktywności seksualnej podnoszona jest kwestia tego, czy masturbacja to grzech i w jaki sposób wpływa na zbliżenia między partnerami. Jej przeciwnicy zwracają uwagę na ukierunkowanie tej czynności na egoistyczne potrzeby, które nie służą kultywowaniu z góry ustalonych zasad prokreacji. W XXI wieku pary mogą korzystać z niezliczonej ilości sposób zapobiegania zajścia w ciążę, dlatego pod tym względem trudno utożsamiać masturbację z czynnością, która w jakikolwiek sposób powinna być zakazana.

Innym aspektem masturbacji jest jej wpływ na psychikę człowieka i łatwość popadania w nałóg. Uzależnienie od masturbacji to zjawisko powszechne ze względu na nieograniczony dostęp do tego sposobu zaspokajania się. W przypadku osób, które decydują się na zaspokajanie swoich potrzeb wspólnie z partnerem, rzadko istnieje ryzyko uzależnienia się od tej czynności. Zdaniem psychologów masturbacja faktycznie wpływa na rozwijanie się osobowości egoistycznych w społeczeństwie, jednak dotyczy to zwykle osób niebędących w trwałych związkach.

Masturbacja kobiet i mężczyzn – podstawowe różnice

Budowa anatomiczna przedstawicieli obu płci wpływa na fakt, że sposób zaspokajania swoich potrzeb seksualnych również wykazuje dużą zmienność. W okresie dojrzewania masturbacja u dziewczyn przyjmuję formę stymulowania stref erogennych poprzez dotyk i pocieranie, natomiast w przypadku płci męskiej akt ten ma za zadanie stymulować prawdziwy stosunek. Z tego powodu warto pamiętać o tym, że sposoby masturbacji będą diametralnie inne u obu partnerów – może się okazać, że u kobiet przydatne okaże się wykorzystanie takich akcesoriów, jak na przykład gadżety erotyczne. Masturbacja mężczyzn jest z reguły mniej złożona, dlatego przygotowania do tej formy aktywności z partnerką wystarczy poprzedzić zakupem kremu lub płynu gwarantującego poślizg – w takiej roli znakomicie sprawdzi się lubrykant.

Wspólna masturbacja – od czego zacząć?

Zaspokajanie się w obecności partnera to rewelacyjny sposób na zwalczanie podstawowych problemów życia erotycznego. Brak pociągu seksualnego i monotonia sprawiają, że kolejne zbliżenia stają się mniej ekscytujące. Z kolei przebieg takiego aktu miłości powinien być już całkowicie uzależniony od indywidualnych preferencji partnerów. Wybrane sposoby masturbacji mogą wykorzystywać bliskość ciała partnera, bezpośredni kontakt ze skórą ukochanej osoby lub przyjęcie ulubionego ułożenia ciała. Pozycje do masturbacji powinny być wykorzystywane zgodnie z zasadą komfortu uczestników zbliżenia – z tego powodu może się okazać, że dość niecodzienne ustawienie ciała będzie w danym przypadku wiązało się z osiągnięciem największej przyjemności.

Życie erotyczne w dużej mierze opiera się na spontaniczności, jednak każdy akt miłosny warto poprzedzić szczerą rozmową z „drugą połówką”. W krótkiej wymianie zdań można wówczas omówić podstawowe aspekty zbliżenia, takie jak ulubione sposoby na masturbację, rodzaj wykorzystywanych gadżetów oraz charakter stymulowania swojego podniecenia. Podstawą jest szczerość i otwartość wypowiedzi – wspólna masturbacja w związku to nic innego jak kolejna forma urozmaicenia swojego życia intymnego, dlatego wcześniejsze omówienie tego tematu pozwoli uniknąć pojawienia się problemów i nieporozumień podczas samego stosunku.