Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak czytać Pismo Święte? Od czego zacząć i dlaczego warto?

Lektura Biblii to szansa dla każdej osoby na nawiązanie kontaktu z Bogiem i uzyskanie wyjaśnienia wielu nurtujących człowieka kwestii. W związku z tym odpowiedź na często zadawane pytanie, czy warto czytać Pismo Święte, jest twierdząca – zdecydowanie warto to robić regularnie. Księża i teolodzy radzą, aby każdy chrześcijanin wygospodarował zaledwie kilkanaście minut dziennie na modlitwę i lekturę Biblii, zapewniając sobie w ten sposób bezpośredni kontakt ze Stwórcą, refleksję nad życiem doczesnym oraz możliwość dowiedzenia się tego, co Bóg chce przekazać każdemu człowiekowi.

Dlaczego warto regularnie sięgać po Biblię?

Z Pismem Świętym mamy kontakt w czasie co niedzielnego nabożeństwa, w czasie uroczystości religijnych, a także świąt chrześcijańskich. Wiele osób na tym poprzestaje i sądzi, że wystarczy posłuchać Ewangelii w kościele, aby mieć stały kontakt ze Słowem Bożym. To, co słyszymy w kościele, to jednak nie wszystko, co pragnie przekazać nam Bóg. Jego słowa są bowiem zawarte w Piśmie Świętym – księdze, którą każda wierząca osoba ma w swoim domu. W związku z tym, warto po nią sięgać regularnie i także na własną rękę zgłębiać tajniki wiary, rozmyślać nad Słowem Bożym oraz tym, co Pan Bóg pragnie nam powiedzieć.

Regularne, codzienne czytanie Pisma Świętego połączone z jego rozważaniem i modlitwą to doskonała praktyka życia zgodnie z zasadami wiary chrześcijańskiej. W związku z tym, warto oddawać się jej systematycznie, wybierając każdego dnia nowy fragment Biblii, czytając go i rozmyślając nad jego przekazem. To doskonała możliwość na uczynienie wiary ważną częścią naszego codziennego życia, zaszczepienie w dzieciach i współmałżonku bliskich nam wartości oraz poprawę jakości swojego życia na wielu płaszczyznach. Biblię trzeba nie tylko czytać, lecz robić to ze świadomością tego, że Bóg ma nam coś ważnego do powiedzenia.

Jak zacząć regularnie czytać Pismo Święte Nowy Testament?

Dobrą metodą na rozpoczęcie regularnego czytania Biblii w domowym zaciszu jest wybór fragmentu Ewangelii przewidzianego na konkretny dzień. W ten sposób nawet w sytuacji, kiedy nie mamy na co dzień wystarczająco wolnego czasu, aby zjawić się na Mszy Świętej, będziemy mieli kontakt ze Słowem Bożym, które będzie codziennie obecne w naszym życiu. Biblię można czytać także po kolei – Pismo Święte Nowy Testament powinniśmy przeczytać w pierwszej kolejności, a następnie zapoznać się z treścią Starego Testamentu. Wystarczy zaledwie 15 minut dziennie, czyli tyle, ile bez problemu wygospodaruje każda, nawet bardzo zajęta osoba.

Pismo Święte możemy czytać zarówno w domu, korzystając ze standardowego wydania Biblii w dużym formacie, jak i praktykować ten rytuał w czasie podróży i przebywania poza domem. Wystarczy zaopatrzyć się w kieszonkowe Pismo Święte Nowy Testament i zabierać je wszędzie tam, dokąd się udajemy. Lekturze Słowa Bożego możemy oddawać się wszędzie – w czasie podróży środkami transportu publicznego, podczas wypoczynku na plaży, w czasie postoju na górskim szlaku czy w przerwie od pracy lub zajęć na uczelni. W ten prosty sposób damy Bogu szansę, aby mówił do nas każdego dnia, usłyszymy Jego głos, a nasze życie nabierze zupełnie nowego wymiaru.

Artykuł gościnny.