Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak zorganizować przestrzeń w pokoju malucha?

Dzieci mają sporo rzeczy: zabawek, puzzli, klocków czy ubranek. Aby od najmłodszych lat uczyć maluchy dobrych nawyków, warto zadbać o organizację przestrzeni wokół nich. Pokażesz im w ten sposób, że w takim miejscu po prostu łatwiej się żyje, a to zachęci dzieci do sprzątania — teraz i w przyszłości. Sprawdź, jak sprawnie zorganizować przestrzeń.

Pomysły, które ułatwią organizację pokoju malucha

Organizację w pokoju malucha zdecydowanie ułatwiają:

  • segregowanie rzeczy — kiedy każda z nich ma swoją funkcję i przeznaczenie, łatwiej nią dysponować;
  • organizery — służą do segregacji rzeczy, a także zarządzania przestrzenią szafy czy komody;
  • minimalizm — im mniej rzeczy, tym łatwiej jest zadbać o porządek;
  • współpraca z dzieckiem — ucząc je od małego sprzątania zabawek przed snem, wprowadzasz nawyk tego, że dziecko z czasem będzie samo dbało o organizację swoich rzeczy;
  • regularne sprawdzanie zabawek — te zepsute trzeba poddać naprawie bądź wyrzucić, a w trakcie sprzątania można znaleźć np. brakujące elementy puzzli.

Kluczowe są jednak organizery. Nie muszą być plastikowe i nieestetyczne. Możesz postawić na kolorowe woreczki, które będą ciekawe dla dziecka (więc chętniej będzie z nich korzystało), a także wielorazowe — wykorzystasz je na różne sposoby.

Woreczki wielokolorowe — charakterystyka

Woreczki wielokolorowe produkuje się m.in. z juty. Materiał ma ciekawą teksturę, która sama w sobie stanowi ozdobę produktów. Juta jako naturalna tkanina zapewnia odpowiednią cyrkulację wewnątrz woreczka i może być wykorzystywana np. do przechowywania kosmetyków. Jest też bezpieczna dla dzieci i ich skóry. Możesz ją prać i ponownie wykorzystywać na wiele różnych sposobów. W pełni kryjący materiał nie traci swoich właściwości i kolorów pod wpływem wody. Woreczki w zestawach występują w neutralnych i naturalnych kolorach, a także tych intensywnych, jak np. zieleń czy czerwień. Kupując jeden zestaw, otrzymujesz więc różnorodne produkty, które możesz wykorzystywać w wielu różnych sytuacjach.

Produkuje się także miks kolorowych woreczków z organzy. Materiał jest sztywny i częściowo transparentny. Nie gniecie się i nie odkształca, a także eksponuje zawartość. Dzięki temu, że włókna są częściowo przezroczyste, kolorowe elementy prezentują się delikatnie i subtelnie, nawet jeśli chodzi o neonową zieleń czy intensywną czerwień.

Jak wykorzystać woreczki wielokolorowe?

Woreczki wielokolorowe możesz wykorzystać do organizacji przestrzeni w pokoju dziecka, ale i w całym domu. Służą m.in. do przechowywania kosmetyków, świec, biżuterii, puzzli, a nawet przypraw. Możesz pakować w nie również prezenty czy przygotować przy ich użyciu kalendarz adwentowy. W sakiewkach z organzy możesz umieścić nawet pachnące zioła (np. suszoną lawendę), które ochronią zawartość szaf przed molami. Elementy sprawdzają się również do zabawy z dzieckiem — można w nich umieścić kaszę czy groch, aby stworzyć w ten sposób sensoryczne i edukacyjne zabawki dostosowane do wieku malucha.