Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Na co zwrócić uwagę zapisując dziecko do szkoły podstawowej?

Istotnym momentem w życiu rodzica jest wybór szkoły podstawowej dla dziecka. Przejście z przedszkola na edukację szkolną stresuje zarówno rodziców, jak i uczniów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze podstawówki, by zmiana przebiegła łatwo i przyjemnie!

Koledzy i koleżanki

Znana dziecku grupa rówieśnicza z pewnością wiele ułatwi. Jeśli nasz maluch jest zżyty
z koleżankami i kolegami z przedszkola, dobrze, by poszedł do klasy z dziećmi, które zna i lubi. To także ułatwienie dla rodziców – znając mamy innych dzieci łatwiej wiele rzeczy ustalić.
W przypadku, gdy nasz brzdąc nie chodzi do przedszkola, ale ma kolegów i koleżanki z okolicy – sąsiadów czy kuzynów – warto rozważyć posłanie maluchów do tej samej klasy lub szkoły. Znajoma twarz w ławce, na stołówce czy na korytarzu sprawi, że dziecku łatwiej będzie zaadaptować się w nowym miejscu.

Opinie o placówce i nauczycielach

Wybierając szkołę, dobrze jest poczytać w Internecie opinie o placówce. Warto dowiedzieć się, jak wyposażona jest szkoła, jakie ma zaplecze sportowe, co mówią o niej rodzice dzieci, które już się tam uczą. Każda placówka wygląda i funkcjonuje inaczej – dobrze jest zobaczyć, czy szkoła, na której nam zależy bierze udział w rozmaitych projektach, umożlwiającym naszemu dziecku rozwój, czy pracownia informatyczna posiada nowoczesne komputery, czy pracownie wyposażone sią w tablice i podłogi multimedialne. Istotna jest także oferta bezpłatnych zajęć dodatkowych, sukcesy nauczycieli czy wyniki z egzaminów państwowych.

Aby zasięgnąć informacji o szkole, warto przejrzeć stronę internetową placówki, jej social media, ale także zapytać o opinię na lokalnych forach i grupach. Informacji o metodach nauczania, realizowanych projektach czy kwalifikacjach kadry dostarczyć nam może także portal dla nauczycieli.

Preferencje dziecka i odległość od szkoły

Na wybór idealnej placówki wpływ ma także to, czym interesuje się nasze dziecko. Jeśli ma zdolności plastyczne, warto poszukać szkoły, która pozwoli rozwijać mu to hobby. W wielu placówkach znajdziemy także profilowane klasy: językowe, sportowe, dwujęzyczne, artystyczne czy informatyczne. Dla dzieci, które już w przedszkolu rozpoczęły grę na instrumencie lub edukację taneczną, dobrym wyborem może okazać się szkoła muzyczna lub baletowa.

Nie bez znaczenia jest także to, jak daleko od miejsca naszego zamieszkania znajduje się szkoła oraz to, czy dziecko w przyszłości będzie w stanie samo do niej dotrzeć. Pod uwagę należy także wziąć godziny otwarcia świetlicy, liczebność klas i rozkład dzwonków. Dodatkowy kwadrans rano jest przecież na wagę złota!