Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kompletowanie wyprawki dla noworodka – przyjrzyjmy się pościelom

Spis treści:
1. Pościel jako jednolita całość
2. Wymiary dostosowane do wieku dziecka
3. Materiał, czyli sprawa niezwykle istotna

Kompletowanie wyprawki to jedna z większych przyjemności, których doświadczają przyszłe mamy. Wybieranie niezbędnych akcesoriów, ubranek, kocyków, pościeli jest zawsze dobrze przemyślane, ale również czasochłonne, ponieważ nic nie może być tutaj przypadkowe. Dlaczego pościel z wypełnieniem jest lepszym rozwiązaniem od tradycyjnego rozwiązania?

Pościel jako jednolita całość

Tradycyjnie wybiera się poduszkę, kołderkę oraz pasujące do tego poszewki. Pościel z wypełnieniem jest dużo wygodniejszym wyborem między innymi dlatego, że nie trzeba dobierać już do niej pasujących poszewek. Wszystko stanowi jednolitą całość, ponieważ wypełnienie takiej pościeli jest bezpiecznie wszyte, a to oznacza, że nie można go wyciągać ze środka. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie i posiada niewątpliwe zalety.

Pościel 100x135 Dmuchawce Koala

Zalety wszytego wypełnienia

Najważniejszą zaletą jest to, że pościel z wypełnieniem nie przemieszcza się i nie roluje, co zdarza się często podczas niespokojnego snu maluszka. Poza tym pozbawiona jest elementów, które nie do końca są dla dziecka bezpieczne. Są to przede wszystkim guziki, suwaki i inne rodzaje zapięcia, którymi wykończone są tradycyjne pościele. W zależności od materiału, z jakiego została wykonana, może mieć znacznie więcej zalet.

Wymiary dostosowane do wieku dziecka

Pościel z wypełnieniem dostępna jest w kilku standardowych rozmiarach, które ściśle odpowiadają etapom rozwojowym dziecka. Najmniejszym rozmiarem jest pościel dla niemowląt w rozmiarze 60×80, która świetnie nadaje się do kołysek, gondoli czy kosza Mojżesza. Kolejnym wariantem jest taka w wymiarach 80×100, natomiast pościel 100×135 to została stworzona z myślą o dzieciach w wieku od 2-3 lat, czyli do wieku przedszkolnego. Dla jeszcze starszych dzieci dostępny jest rozmiar 140×200. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest niezwykle istotny, ponieważ pościele nie powinny być składane czy podwijane. Dziecko nie czuje się komfortowo, może to być dla niego niewygodne, a także sprawiać, że będzie mu za gorąco. Odpowiednio dobrany rozmiar to wygoda, bezpieczeństwo i odpowiednia izolacja termiczna.

Materiał, czyli sprawa niezwykle istotna

Bambusowa pościel 100×135 z wypełnieniem nie roluje się, nie przemieszcza, również znacznie łatwiej utrzymać ją w czystości, ponieważ prana jest w całości, a nie tylko sama poszewka. Jako że wypełnienie jest wszyte w materiał, nie zmieni również swojego kształtu podczas prania, unikniemy więc zrolowanego, bezkształtnego środka, jaki może powstać po praniu w pralce. Dzięki temu pościel 100×135 dla maluszków jest również zdecydowanie bardziej antyalergiczna. Składa się na to nie tylko materiał, ale również możliwość prania pościeli w całości. Delikatny materiał, jak na przykład bambus, zapewnia najwyższy komfort i ma udowodnione właściwości zdrowotne. Dlaczego tak się dzieje?

Posciel z wypełnieniem bambusowa 140x200

Bambus – wyjątkowy materiał

Najbezpieczniejszą alternatywą jest bambus. Ma on właściwości antybakteryjne, a pranie już w 30 stopniach pozwala wyeliminować nawet w 100% zbierające się na pościeli bakterie. Dodatkowo jest bardzo delikatną i przyjemną w dotyku tkaniną, która zapobiega poceniu się i przegrzewaniu dziecka, a to z kolei czyni ją najlepszym wyborem między z innymi przy atopowym zapaleniu skóry. Latem utrzymuje temperaturę niższą o 2 stopnie od otoczenia. Każda pościel z wypełnieniem wykonana jest ręcznie z najwyższej jakości materiałów, które również posiadają odpowiednie certyfikaty.