Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Odśnieżarka do śniegu spalinowa

Zima bywa nieprzewidywalna. Zwłaszcza pierwszy śnieg potrafi zaskoczyć. Zdarza się, że jednego dnia idziemy spać, widząc za oknem jesienną szarówkę, a już następnego budzimy się w białej rzeczywistości. Jeśli mamy akurat dzień wolny i możemy poprzestać na błogim przyglądaniu się pięknej zimowej aurze, to pół biedy. Gorzej, jeśli musimy za moment jechać do pracy, a ścieżkę prowadzącą od garażu do głównej ulicy pokrywa kilkunastocentymetrowa warstwa śniegu. Na takie sytuacje warto się zawczasu przygotować i rozważyć zakup porządnej odśnieżarki. Istnieje kilka rodzajów odśnieżarek, jednak ze względu na skuteczność działania i wygodę użycia polecamy szczególnie odśnieżarki spalinowe.

Jaka odśnieżarka spalinowa będzie najlepsza?

Odśnieżarka spalinowa, nazywana również pługiem śnieżnym, to urządzenie, które świetnie nadaje się zwłaszcza do odśnieżania dużych powierzchni, takich jak rozległe podwórko albo kilkudziesięciometrowa droga. Posiada solidny silnik, o mocy minimum 5 KM i w większości modeli wyposażona jest w napęd na koła, który znacznie ułatwia przemieszczanie się urządzenia. Wybór wśród odśnieżarek spalinowych jest całkiem spory, czym więc kierować się przy zakupie?

Kluczowa jest odpowiedź na pytanie, jak rozległy teren będziemy odśnieżać, a także jak duże opady śniegu są typowe dla okolicy, w której mieszkamy. Istnieją dwa główne rodzaje odśnieżarek spalinowych. Jednostopniowe – nieco mniejsze, napędzane najczęściej silnikiem dwusuwowym, o mocy kilku koni mechanicznych. Najlepiej sprawdzają się na stosunkowo niedużych posesjach. Dwustopniowe – obsługiwane przez silniki czterosuwowe o większej mocy, doskonale radzące sobie nawet ze zbitym albo częściowo zamarzniętym śniegiem. Dobre zwłaszcza do działek o dużej powierzchni, a także do odśnieżania chodników i większych fragmentów ulic. Odśnieżarki dwustopniowe są oczywiście odpowiednio droższe. W przypadku braku wystarczających środków na koncie, na ratunek przyjść może pożyczka pozabankowa.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oprócz mocy silnika, przy decyzji o zakupie odśnieżarki spalinowej, warto też wziąć pod uwagę kilka innych czynników. Po pierwsze – rodzaj rozrusznika. Polecamy zdecydowanie rozruszniki elektryczne. Nie mniej istotne parametry to wysokość i szerokość robocza urządzenia. Określają one, z jak grubą warstwą śniegu odśnieżarka będzie w stanie sobie poradzić, a także jak szeroki pas powierzchni obejmie przy jednorazowym przejeździe.

Inny ważny aspekt to odległość wyrzutu śniegu. W zależności od modelu może ona wynosić od kilku do kilkudziesięciu metrów. Jest to o tyle istotne, że jeśli odśnieżamy duże tereny, to przy zbyt małym wyrzucie może zaistnieć konieczność kilkukrotnego zgarniania tego samego śniegu. Opcjonalne elementy wyposażenia, takie jak podgrzewany uchwyt czy reflektory LED zwiększą komfort użytkowania urządzenia. Pożyczka pozabankowa może ułatwić nam podjęcie odpowiedniej decyzji odnośnie do wyboru modelu, który w największym stopniu spełni nasze oczekiwania.

Wady i zalety odśnieżarki spalinowej

Za największe wady odśnieżarki spalinowej uważa się jej spore gabaryty oraz generowany hałas. Do najmocniejszych stron zalicza się z kolei dużą wydajność. To dzięki niej sprawnie i w krótkim czasie możemy odśnieżyć nawet bardzo duży i pokryty grubą warstwą śniegu teren. Jeśli domowy budżet nie pozwala nam chwilowo na taki zakup, dobrym rozwiązaniem okazać się może pożyczka pozabankowa.