Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Stylowe dodatki męskie od firmy Lavard

Moda męska notuje współcześnie dynamiczny rozwój. Coraz więcej mężczyzn pieczołowicie tworzy swoje codzienne zestawy w oparciu o najnowsze trendy. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków.

Duże znaczenie ma wykreowanie stylu smart casual, który promuje elegancję w codziennych sytuacjach. Panowie coraz odważniej sięgają po niepopularne wcześniej elementy ubioru oraz łączą desenie i kolory. Istotne znaczenie dla zaistniałej sytuacji ma upowszechnianie się blogów o modzie męskiej, które są zasobem ciekawych inspiracji. Aktualnie wielkie znaczenie mają dodatki. To one decydują o tym jak finalnie prezentuje się stylizacja. Najważniejsze z nich to muszka, skarpety i pasek. Przyjrzyjmy się jakie dodatki będą królować tej wiosny.
Dodatkiem, bez którego wielu panów nie wyobraża swojego ubioru wizytowego jest krawat. Na początku swojej kariery był chustą noszoną pod szyją przez chorwackich żołnierzy. Prędko przeniknął do eleganckiej mody męskiej i stał się powszechnie używany. Dzisiejsza jej forma jest nieco odświeżona oraz dostosowana do współczesnych krojów koszul. Zasadnicze znaczenie dla jego wyglądu ma jego materiał oraz wzór. Wyróżniamy krawaty szerokie oraz wąskie, tzw. „śledzie”. Z uwagi na materiał występują krawaty żakardowe oraz te z satyny. Oryginalności nadają im wiązania, wśród których wymienić należy 3 podstawowe. Mowa o węźle typu Windsor, four in hand oraz węźle św. Alberta. Najpopularniejszym u polityków oraz celebrytów jest węzeł typu Windsor. Niemniej ciekawy jest typ „prosty”, który wiąże się tak, aby otrzymać osobliwą łezkę poniżej węzła. Wielu Panów zamiennie z krawatem używa muszek, które przywodzą na myśl najbardziej eleganckie stylizacje. Jest ona znakiem rozpoznawczym stylu black tie. Nie oznacza to, że współcześnie jej zastosowanie ogranicza się tylko do fraka i smokingu. Muszka opanowała stylizacje weselne w połączeniu z garniturem, a także zestawy smart casualowe z marynarką. Można śmiało stwierdzić, że muszka przeżywa swój renesans. Dzieli się na modele eleganckie, ręcznie wiązane oraz te mniej formalne, np. w oryginalny wzór. Obecnie mucha coraz częściej pojawia się w codziennej modzie miejskiej. Świetnie wygląda w zestawach inspirowanych stylem angielskim z tweedową, kraciastą kamizelką oraz wełnianą marynarką.
Zerkając nieco poniżej krawatu i muszki znajduje się poszetka. Warto odpowiedzieć sobie czym właściwie jest poszetka? To mała, kwadratowa chusteczka noszona w brustaszy. Jej głównym zadaniem jest zdobić i podkreślać elegancję. Często błędnie wkładany jest do niej kwiat, który prawidłowo powinien się znajdować się w butonierce. Z kolei poszetka to chusteczka wykonana z jedwabiu lub innego, delikatnego materiału o subtelnym połysku. Poszetka w kontrastowy deseń oraz jasne kolory nadaje się do noszenia w dzień. Wieczorem dopuszcza się wyłącznie białą poszetkę. W ubiorze codziennym lub biznesowym istnieje zasada, że poszetka powinna powinna mieć związek kolorystyczny z krawatem, ale należy unikać tego samego wzoru oraz materiału. To ważne, aby nie przytłaczać swojego ubioru zbyt krzykliwymi dodatkami.
Kolejnymi ozdobami ubioru męskiego, które nadają sylwetce proporcji są pasek oraz szelki. Choć popularniejszy jest pasek, szelki są jego klasycznym zamiennikiem. Większość panów wybiera skórzany pasek jako codzienny element swojego ubioru. Jego głównym zadaniem jest podtrzymanie spodni we właściwym miejscu oraz funkcja ozdobna. Często ma charakter biżuterii, która dyskretnie wyeksponowana może nadać stylizacji szyku oraz luksusowego sznytu. Cieszące się coraz większym zainteresowaniem są szelki. Można śmiało stwierdzić, że ich kariera od nowa nabiera tempa. Mają zastosowanie do spodni, które nie mają szlufek. Wyróżnia się szelki zapinane na tzw. „żabki”, a także te wykonane z gumy. Najczęściej noszone są z muszką. To zyskujący popularność trend, który może odmienić styl nie jednego mężczyzny. Warto korzystać z nich zwłaszcza latem w połączeniu z lnianą koszulą oraz kraciastymi chinosami.
Równie ciekawym trendem są ozdobne skarpetki. Panowie w każdym wieku decydują się na ubarwienie swojego ubioru w kolorowe akcenty. Wybór jest ogromny, zaczynając od dowcipnych printów lub kontrastowych wzorów geometrycznych. Upowszechniające się krótsze nogawki świetnie prezentują się z kolorowymi skarpetkami. Odpowiednio odsłonięte mogą być nieoczywistym detalem w ubiorze casualowym. Dzięki nim każda stylizacja nabiera osobistego charakteru i pozwala wyrażać siebie.
Lavard od dawna pozostaje ambasadorem klasycznej mody męskiej. To firma , która odznacza się uznaniem, tradycjami oraz wysokim kunsztem krawieckim. Marka Lavard stawia na ponadczasową elegancję, dlatego poza flagowymi okryciami wierzchnimi oraz garniturami znaleźć tam można także dodatki, które wyróżniają się wysoką jakością. Modne dodatki mogą stanowić ciekawe uzupełnienie wiosennych stylizacji, którym nadadzą zupełnie innego wizerunku. Są również świetnym pomysłem na prezent. Kolekcja szykownego mężczyzny na pewno nie może się obyć bez tradycyjnego, skórzanego paska, kontrastowej i kolorowej poszetki czy fantazyjnych skarpet.

Moda Męska Lavard –  Zobacz Więcej