Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Żyrandol do salonu – kto może sobie na niego pozwolić?

Żyrandol do salonu to najbardziej klasyczne z możliwych rozwiązań. Wykorzystanie go podczas projektowania wnętrza to świetny pomysł dla osób, którym zależy na utrzymaniu aranżacji w tradycyjnej stylistyce. Sprawdź, czy ten element wyposażenia jest dobrym wyborem dla Ciebie!

​Żyrandol do salonu – ozdoba czy może praktyczne źródło światła?

Wiele osób słysząc słowo ,,żyrandol” od razu wyobraża sobie ogromną , luksusową lampę, znajdującą się na pałacowym dworku. Niegdyś faktycznie tak było – żyrandole były dobrem prestiżowym, dostępnym wyłącznie dla elit. Jednak w dzisiejszych czasach światło to coś, co znajduje się w każdym domu. Sklepy pełne są najróżniejszych modeli lamp, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z ich zakupem. Dotyczy to także żyrandoli. Teraz żyrandol wcale nie oznacza pozłacanej lampy, bogato zdobionej kamieniami szlachetnymi, ale raczej praktyczny element wyposażenia. Łatwo więc dobrać żyrandol do salonu tradycyjnego, jak i nowoczesnego.

Jeśli zależy nam na tym, by żyrandol pełnił funkcję oświetlenia głównego, warto zastanowić się nad praktycznymi aspektami tego źródła światła. W przypadku, gdy ten element wyposażenia ma znajdować się w salonie, powinien roztaczać światło o ciepłym odcieniu i niezbyt dużej intensywności. Dzięki temu doskonale podkreśli walory pomieszczenia, jak również umożliwi wykonywanie codziennych czynności. Odpowiednie natężenie światła zapewni długie godziny relaksu, jak również rodzinnych integracji czy spotkań ze znajomymi.

​Żyrandol do salonu w roli dekoracji

Skoro już wiadomo, że żyrandol do salonu świetnie sprawdza się jako praktyczny element wyposażenia, czas zastanowić się nad tym, czy można wykorzystać go w innej roli. Niektórym nie odpowiada światło, jakie rzuca żyrandol. Z tego względu decydują się na jego zawieszenie wyłącznie w celach dekoracyjnych. Oczywiście takie rozwiązanie jest możliwe do wprowadzenia, ale niezwykle trudne. Trzeba bowiem odpowiednio przemyśleć kwestię dodatkowego oświetlenia (bocznego lub podłogowego), które pozwoli na wygodne korzystanie z salonu również po zmroku. W takiej sytuacji żyrandol musi być zaprojektowany w taki sposób, by załamywał światło, nawet gdy nie jest włączony. Odbijające światło elementy są tutaj jak najbardziej wskazane. Kawałki szkła i metalowe blaszki powinny sprawdzić się tutaj doskonale. Przy bardziej nietypowych aranżacjach warto zadbać również o odpowiednią barwę światła, która powinna być biała przy nowoczesnych wnętrzach, lub żółta w przypadku tradycyjnych pomieszczeń.

​Żyrandol do salonu – czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie?

Chociaż żyrandol do salonu kusi swoją wyjątkowością i ozdobnym designem, okazuje się, że nie każdy może sobie na niego pozwolić. Przede wszystkim lampa nie może przytłaczać pomieszczenia, dlatego w mniejszych wnętrzach żyrandol niekoniecznie się sprawdzi. Cała aranżacja ma prezentować się elegancko, a nie pseudoartystycznie. Pamiętaj, że przepych nie jest tutaj wskazany. Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, a koniecznie zależy Ci na żyrandolu, postaw na bardzo mały model, na przykład trzypunktowy. Różne warianty tego wyjątkowego źródła światła znajdziesz między innymi na stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/853-zyrandole-do-salonu-jadalni. Tylko w ten sposób uda Ci się dopasować coś, co najlepiej sprawdzi się w Twoim wnętrzu. Na szczęście na temperaturę barwową i natężenie światła mamy większy wpływ, więc nie powinno być problemu z doborem. Wystarczy zmiana żarówki, by zyskać praktyczne oświetlenie, które jest przy tym przyjazne dla oczu.