Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak wybrać idealną firankę do salonu?

Salon to reprezentacyjne miejsce w każdym domu. Do stworzenia niezwykłego klimatu tego pomieszczenia niezbędne są jednak dodatki. To dzięki nim sprawisz, że pokój dzienny będzie cieszył się zainteresowaniem domowników i uznaniem gości. Niezbędnym elementem aranżacji okażą się firanki. Jak wybrać idealną firankę do salonu? Podpowiadamy!

Poznaj podstawowe funkcje firanki w salonie

Firany w salonie są ważnym elementem dekoracyjnym i pełnią w nim kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim są wybierane ze względu na ochronę przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Modne dekoracje do okien stanowią również piękną ozdobę we wnętrzu i wraz z innymi dodatkami tworzą spójną całość. Ocieplają salon i wprowadzają do niego przytulność. Odpowiednio dobrane dodatki mogą powiększyć lub pomniejszyć optycznie pomieszczenie. Regulują ilości promieni słonecznych, które dostają się do środka.

Jak wybrać idealną firankę do salonu?

Wybór firanki zależy przede wszystkim od Twoich preferencji, wielkości salonu, koloru mebli i stopnia nasłonecznienia. Zobacz, na co zwrócić uwagę, żeby wybrać idealną dekorację okienną.

Kolor firanki do Twojego salonu

Firany powinny łączyć się z innymi elementami, które znajdują się w pomieszczeniu, aby stworzyły z nimi harmonijną całość. Najczęściej dostępne są one w kolorze bieli. Jednak możesz zdecydować się na mocniejsze akcenty i wybrać np. woalowe dekoracje do okien w czerwonej, pomarańczowej lub żółtej barwie.

Firanki do salonu a rodzaj tkaniny

Patrząc na ofertę sklepu https://szalonepromocje.pl/, przekonasz się, że firanki mogą być wykonane z różnych tkanin. Do najpopularniejszych zaliczyć można woal, len i markizetę. Różnią się one przede wszystkim możliwościami upięcia, łatwością prasowania i stopniem przepuszczania promieni słonecznych. Możesz wybierać spośród modeli na szelkach, taśmie czy też kółkach. Niezwykle modne są firanki makarony, które stwarzają szerokie możliwości aranżacyjne.

Firanki do salonu a styl wnętrza

Warto także zwrócić uwagę na styl, w jakim jest urządzony salon. W klasycznych i minimalistycznych wnętrzach sprawdzą się długie i gładkie woalowe firany. Dekoracje do okien w ciekawe wzory dobrze będą z kolei współgrały z wystrojem salonu w stylu glamour, retro, vintage, czy też nowoczesnym.

Jaką długość powinny mieć firanki do salonu?

Firany do salonu mogą mieć różną długość. Jednak najczęściej wybierane są te do podłogi, dzięki czemu prezentują się one elegancko. Możesz je połączyć z zasłonami lub roletami. Jeśli Twój salon ma niewielki metraż, postaw na dekoracje, które sięgają parapetu.