Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy można kupować w lombardzie przez internet?

Lombard to instytucja znana od bardzo dawna. Dzisiaj można z jej usług skorzystać także online, co bardzo ułatwia wyszukiwanie ciekawych ofert z całego kraju. Na czym to dokładnie polega?

Zakupy w sieci

Oddanie przedmiotu do lombardu wciąż wymaga osobistej wizyty w placówce, ale już sam zakup można przeprowadzić siedząc wygodnie w domu. Coraz więcej lombardów decyduje się na prowadzenie własnej strony internetowej, gdzie są umieszczane wszystkie znajdujące się aktualnie w sprzedaży przedmioty. Zainteresowany kupnem klient może je obejrzeć na zdjęciach, sprawdzić cenę i jeśli oferta wyda się wystarczająco atrakcyjna, wystarczy zamówić wybrany towar.

Niektóre lombardy, jak www.lombardexpres.pl, sprzedaż prowadzą przez platformę Allegro, co zwiększa bezpieczeństwo takiej transakcji i daje możliwość wygodnego zwrotu towaru. Na zwrot przedmiotu klient ma 14 dni – trzeba wypełnić formularz odstąpienia od umowy i odesłać zakupiony przedmiot do lombardu, a pieniądze powinny wrócić na konto w przeciągu kilku dni.

Czy transakcje online są bezpieczne?

W przypadku sprawdzonych lombardów zakup w sieci jest równie bezpieczny co zakup w placówce stacjonarnej. Warto oczywiście się upewnić, czy transakcje online są szyfrowane i nie ma ryzyka, że ktoś niepowołany przechwyci wrażliwe dane klienta – na pasku przeglądarki powinien być symbol kłódki z informacją o zweryfikowanym połączeniu, prócz tego legalnie działający lombard publikuje na stronie wszystkie dane teleadresowe, numery NIP, REGON i KRS.

Zamawiając na Allegro trzeba mieć w tym serwisie konto, zakup bezpośrednio na stronie lombardu też zazwyczaj wymaga rejestracji. Po sfinalizowaniu transakcji klient otrzymuje dowód zakupu i staje się w ten sposób pełnoprawnym właścicielem nabytej rzeczy. Skąd pewność, że towar w lombardzie jest legalnego pochodzenia? Renomowane placówki zawsze dokładnie sprawdzają, czy dany przedmiot jest własnością osoby, która sprzedaje go do lombardu.

Co można kupić w internetowym lombardzie?

Dokładnie to samo, co w placówce stacjonarnej. Najwięcej z reguły jest biżuterii, zegarków i elektroniki, prócz tego w sieci kupić można narzędzia, meble, dzieła sztuki, instrumenty muzyczne. Za droższe przedmioty nie trzeba zawsze płacić od razu pełną kwotę, niektóre lombardy dopuszczają sprzedaż ratalną.