Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dobre samopoczucie – harmonia ciała i umysłu

Skąd się bierze i co wpływa na dobre samopoczucie? Otóż w pierwszej kolejności należy podkreślić, iż każdy człowiek jest inny, każdy lubi coś innego i inne rzeczy w życiu przynoszą nam spokój i radość. Nie mniej jednak jest kilka podstaw życiowych, bez których nie można osiągnąć dobrego samopoczucia. Przede wszystkim na początku należy zadbać o swoje ciało – to podstawa, ponieważ gdy ciało ma się źle, to trudno czerpać radość z każdego dnia. Zaczynamy!

Dobre samopoczucie – ciało

Dieta

Zdrowe jedzenie odpowiednio zbilansowane, takie które zawiera dużo warzyw i owoców oraz picie dużej ilości wody sprawią, że nasz organizm odpowiednio odżywiony nie będzie sprawiał nam problemów i każdego ranka będziemy się budzić wypoczęci z chęcią do rozpoczęcia nowego dnia.

Sport

Może brzmi jak banał, ale ćwiczenia nawet takie 15 minutowe w domu uwolnią endorfiny, które wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie, dodadzą energii oraz pobudzą krążenie dzięki temu będziemy mogli „zdobywać świat” z uśmiechem na ustach. Oczywiście nie każdy musi być zwolennikiem brzuszków czy pompek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast tego rodzaju aktywności korzystać z basenu lub jeździć na rowerze.

Sen

Sen jest niezbędnym czynnikiem, aby nasze ciało czuło się dobrze, a co za tym idzie abyśmy czuli się wypoczęci i gotowi na codzienne zmagania. Każdy ma swój indywidualny czas spania, ale najlepiej jeżeli uda się przespać 7-8 godzin w ciągu nocy.

Dobre samopoczucie – umysł

Dobre samopoczucie to nie tylko ciało, powinniśmy zapamiętać że to nasz umysł ma ogromny wpływ na to jak się czujemy. Każdy z nas chociaż raz doświadczył efektu wstania z łóżka tak zwaną lewą nogą. Często zaczyna się na przykład od tego, że budzik nie zadzwonił, później autobus uciekł, szef ochrzanił itd… Trudno mówić o dobrym samopoczuciu gdy w pracy przeżywamy ciągły stres, a w domu dzieci „dają popalić”. Czy istnieją sposoby na „zrelaksowanie” umysłu? Tak istnieją i w dodatku mogą zdziałać cuda.

Ulubiona muzyka

Niby oczywista sprawa, ale jak rzadko wykorzystywana. Codziennie rano bez względu na to ile mamy czasu powinniśmy posłuchać ulubionej piosenki, zatańczyć i uśmiechnąć się do siebie w lustrze. Powiedzieć do siebie „jestem super, to będzie wspaniały dzień, poradzę sobie ze wszystkim”. To naprawdę działa, nawet jeżeli na początku wydaje się dziwne. Poprawia samopoczucie na cały dzień.

Czas dla siebie

Bez względu na to jak zapracowani jesteśmy, znalezienie wolnego czasu dla siebie jest tym co wpływa na nasze dobre samopoczucie. Nawet jeżeli miałyby to być trzy razy w tygodniu po godzinie, to z pewnością będą mieć one na nas cudowne działanie. W tym czasie możemy zrobić sobie gorącą kąpiel z dobrą książką, spędzić ten czas u kosmetyczki, bądź zafundować sobie masaż relaksacyjny. Bez względu na to co lubimy robić ten czas powinien być przeznaczony tylko i wyłącznie dla nas samych.

Medytacja

Pomaga się wyciszyć i zrelaksować. Nadaje nowego spojrzenia na wszystko co dzieje się w naszym życiu. Trenowana regularnie uwalnia od stresu i niepotrzebnych myśli. Dzięki medytacji możemy nabrać dystansu do wielu spraw i najlepsze jest to że wcale nie musi trwać godzinami, a czasami wystarczy 10-15 minut głębokiego, relaksującego oddechu aby nasz humor się poprawił.

Dobre samopoczucie – podsumowanie

Na samopoczucie wpływ może mieć dosłownie wszystko. Od diety przez sen, stres, na pogodzie kończąc, ale na dobre samopoczucie przede wszystkim wpływ mamy my sami. To od nas zależy jakich wyborów dokonamy i z jakim nastawieniem zaczniemy każdy nowy dzień. Jeżeli chodzi o ciało to wbrew pozorom sprawa jest łatwa, natomiast praca z umysłem wymaga więcej czasu. Pamiętajmy jednak, że to my gramy pierwsze skrzypce w naszym życiu i my decydujemy jak często uśmiech będzie gościł na naszych twarzach.