Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Ile można schudnąć na diecie sokowej ?

Niewiele jest diet, które budzą tyle emocji co dieta sokowa. Żywienie się samymi sokami przez pewien okres czasu może dać spektakularne efekty, czy taka dieta jest jednak bezpieczna dla organizmu? Ile kilogramów można stracić, odżywiając się samymi sokami?

Czy dieta sokowa jest bezpieczna?

W walce o szczupłą sylwetkę sięgamy po różne metody, czasami nawet po te, które mogą wyrządzić nam krzywdę. Wśród wielu kontrowersyjnych diet jedna budzi szczególne emocje. Dieta sokowa przez wielu uważana jest za skrajną nieodpowiedzialność, która może prowadzić do niedożywienia i zakończyć się efektem jo – jo. Inni z kolei uważają, że dobre przeprowadzenie diety sokowej nie tylko nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu, ale też da spektakularne efekty, jeśli chodzi o odchudzanie. Jaka jest prawda? Pojęcie o zdrowym odżywianiu zmienia się z czasem. Jeszcze do niedawna jedyną słuszną metodą na zdrowie i szczupłą sylwetkę było zjadanie 5 posiłków dziennie. Współczesna dietetyka obala ten mit pozwalając na 3, a nawet 2 posiłki dziennie „do syta” zamiast 5 pomniejszych, które zostawiają niedosyt, często powodują podjadanie i zmuszają układ pokarmowy do nieustannej pracy. Obecnie wielu dietetyków promuje tak zwany „post przerywany”. Post ten zakłada zjadanie swojego zapotrzebowania kalorycznego w ciągu 8, 6 lub 4 godzin w ciągu doby, by przez pozostałą część doby pościć i popijać jedynie napoje bez kalorii, takie jak: czarna kawa, ziołowe herbaty i woda. Wiele lat temu uważano, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dziś dietetycy walczą również z tym mitem, uświadamiając ludzi, że nie powinni zmuszać się do zjadania pierwszego posiłku id razu po przebudzeniu. Co współczesna dietetyka sądzi z kolei o diecie sokowej? Według wielu opinii dieta ta może być z powodzeniem stosowana przez osoby, które chcą schudnąć i oczyścić organizm. Do diety trzeba się jednak odpowiednio przygotować i ostrożnie z niej wyjść, najlepiej też detoks sokowy przeprowadzić pod kontrolą lekarza. Diety sokowej nie powinny robić osoby o bardzo szczupłej sylwetce, zmagające się z anemią lub zaburzeniami odżywiania. Tydzień na samych sokach to idealna propozycja dla wszystkich zmagających się z dużą nadwagą, gdyż efekty sokowego detoksu są zadziwiające.

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Dieta sokowa przez wiele lat była przedstawiana przez dietetyków w bardzo złym świetle, czy słusznie? Według najnowszych opinii można wywnioskować, że dobrze przeprowadzony detoks sokowy nie tylko nie zaszkodzi, ale pomoże szybko i łatwo schudnąć oraz dostarczy organizmowi wielu witamin i substancji odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Ludzkie ciało to wspaniale skonstruowana maszyna, która jest przygotowana na wiele ekstremalnych sytuacji, w tym na okresowy brak energii w postaci pożywienia. Organizm w momencie, gdy nie dostaje wystarczającej ilości kalorii, wcale nie spala mięśni, jak niegdyś sądzono. Ciało w pierwszej kolejności spala to, co jest mu niepotrzebne, czyli między innymi tkankę tłuszczową, to właśnie stąd biorą się spektakularne efekty diety sokowej. Ile można schudnąć odżywiając się samymi sokami? Warto pamiętać, że dieta nie może trwać zbyt długo. Optymalny okres detoksu sokowego wynosi od tygodnia do dwóch. Można wówczas stracić na wadze nawet 8 kilogramów! Oczywiście większość z nich to złogi jelitowe i zatrzymana w organizmie woda, jednak efekt wizualny i tak będzie widoczny gołym okiem. Do diety sokowej należy jednak podejść z rozsądkiem, źle zaplanowana może spowodować groźne dla zdrowia efekty uboczne.

Zobacz także:  Pyszne i zdrowe śniadania - zaskocz nimi bliskich

Jak właściwie przeprowadzić dietę sokową?

Pierwszym etapem diety sokowej jest właściwe przygotowanie organizmu do tak ekstremalnego postu. Przygotowania należy rozpocząć już na 2 tygodnie przed zaplanowanym detoksem. Szykując się do diety sokowej, powinniśmy odstawić wszelkie produkty przetworzone, takie jak: chleb, makarony, wędliny, słodycze, czipsy itp, warto też ograniczyć do absolutnego minimum mięso oraz używki, w tym alkohol i kawę. Kilka dni przed dietą sokową należy odżywiać się jak najlżej, najlepiej, by w naszej diecie dominowały wówczas warzywa w każdej postaci i owoce. Po etapie przygotowań przechodzimy do właściwej diety sokowej. Przez okres tygodnia lub dwóch pijemy wyłącznie świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców. Dozwolone są również herbaty ziołowe. Przez cały czas trwania diety uważnie obserwujemy swój organizm. Pojawiające się objawy, takie jak: bóle głowy, osłabienie, wzmożona potliwość, nie są powodami do niepokoju, jest to znak, że nasz organizm się oczyszcza. Co powinno zaniepokoić? Objawy, takie jak: krwawienie z nosa, omdlenie, wymioty powinny być sygnałem do natychmiastowej wizyty u lekarza, który orzeknie, czy możemy kontynuować detoks, czy należy go niezwłocznie przerwać. Jeśli uda nam się przejść przez dietę sokową, bez żadnych przygód, czeka nas jeszcze 2 tygodnie wychodzenia z postu. Powrót do odżywiania się stałymi pokarmami powinien następować powoli i ostrożnie. Zbyt szybkie przejście na normalny tryb odżywiania się, po diecie sokowej, mógłby wywołać groźne konsekwencje zdrowotne. Przez okres dwóch tygodni od wyjścia z diety należy jeść głównie warzywa i owoce w postaci gotowanej lub pieczonej, dozwolone są również różnego rodzaju przeciery. Po tym czasie możemy powoli wrócić do naszego normalnego trybu życia, warto jednak zachować zdrowe nawyki żywieniowe i nie wracać do żywności przetworzonej, czipsów i słodkich napojów, by mieć pewność, że utracone kilogramy już nie powrócą.

Zobacz także:  Ziemniaki kcal - zdrowe odżywianie i odchudzanie

Jakie soki pić podczas diety sokowej?

Sokowy detoks daje pełną dowolność, jeśli chodzi o wypijane soki. Dozwolone są wszystkie warzywa i owoce, jednak niektóre z nich są szczególnie polecane. Jakie soki warto pić podczas diety?

  • Sok z buraka czerwonego i jabłek – prawdziwa bomba witaminowa wspomagająca oczyszczanie się organizmu z nagromadzonych toksyn. Sok z buraka działa przeciwstarzeniowo, chroniąc organizm przed wolnymi rodnikami.
  • Sok z selera naciowego – cenne źródło witamin i minerałów, sok z selera naciowego bywa uważany za jeden z najzdrowszych napojów na świecie. Regularne picie soku z selera, nawet już po zakończeniu diety zapewni nam nie tylko lepsze trawienie, ale też piękną, gładką i świetlistą cerę.
  • Sok z marchewki – kolejny sok, który fantastycznie oddziałuje na wygląd naszej skóry. Sok marchewkowy zapewnia efekt delikatnej opalenizny, skóra po nim staje się również jędrna, delikatnie napięta i wyraźnie odmłodzona.
  • Sok z natki pietruszki – sok z tych drobnych zielonych listków nie tylko odświeża oddech, ale też wzmacnia serce i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Wśród wszystkich soków, te cztery propozycje zasługują na szczególną uwagę, gdyż zapewniają nie tylko szczupłą sylwetkę, ale też ogólną poprawę urody i wyraźny efekt odmłodzenia. Cała dieta sokowa to w dużym stopniu kuracja odmładzająca dla naszego ciała. Organizm pozbywając się toksyn, regeneruje się, poprawia się wygląd skóry, drobne zmarszczki mimiczne często ulegają spłyceniu, oczywiście następuje też znaczna utrata wagi.