Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Czy szpilki mogą być wygodne?

Szpilki to dla wielu pań symbol kobiecości. Z całą pewnością pięknie prezentują się na stopie, jednak sporo kobiet rezygnuje z ich noszenia twierdząc, że nie są to buty wygodne. Jak to jest z tymi szpilkami? Czy da się kupić wygodne szpilki?

Na co zwrócić uwagę kupując buty na obcasie?

Wygoda użytkowania buta zależy w dużym stopniu od tego czy jest on dobrze dopasowany do stopy. Dlatego kupując jakiekolwiek buty, a szpilki w szczególności, należy zwracać baczną uwagę na to, by wybrać odpowiedni model.

Kupując szpilki damskie podstawowym parametrem jest wysokość obcasa. Nie każdy będzie czuł się dobrze w wysokich szpilkach i nie ma co męczyć nóg obcasem 10 cm. Producenci obuwia dbają, aby oferować kobietom buty na obcasie np. 5 cm, a nawet zaledwie 3 cm. Dzięki temu wiele kobiet, nawet tych naprawdę wysokich nie musi rezygnować z butów na obcasie.

Szukając butów na obcasie należy zwrócić uwagę także na materiał, z jakiego są one wykonane. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście wybór materiałów naturalnych. W takich butach stopa nie będzie się nadmiernie pocić, nie powinno być również problemu z otarciami.

Kolejną kwestią jest kształt noska. Wiele pań wskazuje, że najlepszym wyborem są tradycyjne noski, zakończone do szpica. Taka “konstrukcja” buta na pewno wygląda bardzo elegancko i wyjątkowo, jednak nie jest to rozwiązanie odpowiednie dla każdego. Posiadaczki szerszej stopy powinny zdecydować się na wybór noska kwadratowego, który nie będzie uwierał palców, zapewniając im odpowiednią, wygodną przestrzeń. Szpic i kwadrat to w zasadzie całkowicie różne zakończenia. Producenci butów przygotowali rozwiązanie pośrednie, tzw. noski migdałowe. Są one bardzo eleganckie, a do tego wygodne.

Szpilki – buty nie dla każdego?

Wiele kobiet wskazuje, że szpilki to buty wymagające. Jest w tym trochę prawdy, szczególnie jeśli brać pod uwagę wysoki obcas. Z całą pewnością chodzenie w szpilkach wymaga pewnej wprawy. Niektóre panie nie mają z tym żadnego problemu, zupełnie jakby urodziły się w szpilkach. Inne natomiast potrzebują nieco czasu, aby poczuć się w takich butach pewnie i stabilnie. Podstawą jest trening, ale także dobre dopasowanie buta. Odpowiedni rozmiar, doskonały materiał, wysokość i kształt obcasa dopasowany do umiejętności chodzenia w tego typu obuwiu, ale też kształt noska, który należy dopasować uwzględniając budowę stopy. Gdy buty będą optymalnie dopasowane nie powinny sprawiać problemów użytkowniczce. Panie, które mają duże doświadczenie z butami na obcasie wskazuje, że nie w każdych czują się tak samo dobrze. Są modele, w których ostrożnie stawiają każdy krok, ale są i takie, w których całkowicie zapominają o tym, że chodzą na szpilkach. Wniosek jest jeden, szpilki to obuwie wygodne, jeśli są odpowiednio dopasowane oraz wykonane z dobrych jakościowo materiałów.