Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Dlaczego do pielęgnacji twarzy niezbędna jest maseczka na wągry?

Maseczka na wągry zdecydowanie powinna znaleźć się w kosmetycznym arsenale posiadaczy skóry tłustej z rozszerzonymi porami. Predyspozycja do zatykania porów jest przenoszona genetycznie, powstaje w wyniku stresu lub zaburzeń endokrynologicznych i staje się wynikiem niewłaściwej pielęgnacji twarzy. Czarne kropki nie powodują bólu, ale z pewnością wyglądają nieestetycznie.

Dlaczego do pielęgnacji twarzy niezbędna jest maseczka na wągry?

Wągry na twarzy to problem, który niepokoi nie tylko młodzież, ale także wielu dorosłych. Są to zanieczyszczenia w porach skóry, powstałe w wyniku zwiększonego wydzielania sebum. I chociaż czarne kropki wyglądają nieładnie, nie można ich wyciskać. W przeciwnym razie bakterie mogą wnikać głębiej w skórę, powodując pryszcze. Powstawanie wągrów ujawnia się, gdy łój i martwe łuski wypełniają rozszerzone ujścia mieszków włosowych. Pory przepełnione zanieczyszczeniem ciemnieją w wyniku reakcji chemicznej czopa łojowego i tlenu.

Należy używać miękkiej pianki, która nie podrażnia skóry. Umyć twarz tym produktem rano i wieczorem, następnie wytrzeć skórę specjalnym tonikiem i nałożyć lekki krem nawilżający. Należy pamiętać, że tłuste kremy jeszcze bardziej zatykają kanały gruczołów łojowych i stan skóry się pogarsza. Peelingi pomogą zwalczyć wągry na nosie, ale nie można używać ich zbyt często, aby uniknąć łuszczenia się. Natomiast maseczkę na wągry należy nakładać dwa do trzech razy w tygodniu, ponieważ jest to doskonały środek na zaskórniki. Aby cera znów stała się czysta, maseczki na wągry należy nakładać regularnie. Na szczęście ta przyjemność wcale nie jest droga, ponieważ większość preparatów można łatwo wykonać własnymi rękami w domu, używając najtańszych składników.

Zadania maseczki na wągry?

Maseczki na wągry oczyszczają i wygładzają powierzchnię skóry, poprawiają mikrokrążenie, złuszczają martwe łuski i stabilizują właściwości ochronne. Ich efekt jest zauważalny od razu, ale aby był trwały, zabieg należy powtarzać.Takie maski pokrywają twarz cienką warstwą, pozostawiając nienaruszone tylko brwi, usta i okolice oczu. Osobliwością tego typu masek jest to, że przed ich użyciem skórę należy nie tylko oczyścić z kosmetyków i zanieczyszczeń, ale także dokładnie wyparować. Spowoduje to otwarcie porów i zmiękczenie powierzchniowej warstwy skóry. Po zakończeniu zabiegu należy umyć twarz wodą i nałożyć na skórę balsam lub tonik.

Zobacz także:  Kurzajka na palcu - przyczyny, jak się jej pozbyć

Jakie maseczki na wągry są najlepsze?

  • Maseczka na wągry żelatynowa jest bardzo łatwa do przygotowania. Wystarczy wymieszać łyżkę żelatyny z taką samą ilością mleka lub wody. Podgrzewać w kuchence mikrofalowej lub kąpieli wodnej, aż żelatyna się rozpuści, ale nie doprowadzać do wrzenia. Nałożyć mieszaninę grubą warstwą na twarz, gdy lekko ostygnie.
  • Maska na wągry węglowa jest wykonana ze zwykłego węgla aktywnego i działa doskonale. Należy połączyć łyżeczkę mleka i półtorej łyżki żelatyny. Zmiażdżyć i dodaj dwie tabletki węgla drzewnego, unikalnego naturalnego adsorbentu. Maskę najlepiej nakładać na twarz pędzelkiem.
  • Maskę na wągry proteinową przy skórze tłustej nakłada się na całą twarz, a przy skórze suchej tylko w tych miejscach, w których widoczne jest zanieczyszczenie porów. Trzeba dobrze wymieszać białko jednego jajka z łyżką cukru. Połowę gotowej kompozycji nałożyć na skórę i poczekać, aż całkowicie wyschnie. Następnie nałożyć drugą połowę i poklepywać całą twarz opuszkami palców. Masa przylgnie i dzięki temu wyciągnie brud z porów. Gdy dłonie przestaną się kleić, należy zmyć kompozycję chłodną wodą i nawilżyć twarz kremem. Alternatywnie można spróbować zmieszać białko z jednego jajka, dwóch łyżeczek soku z cytryny i soku z aloesu. Nałożyć mieszaninę w taki sam sposób jak poprzednio: pierwsza połowa, potem reszta.
  • Maska na wągry może być wykonana tylko z jednego jajka i nie wymaga żadnych innych składników. Wystarczy oddzielić żółtko od białka i ubić je osobno, każde w osobnej misce. Za pomocą pędzelka lub wacika nałożyć białko na twarz i umieść na nim czyste ręczniki papierowe. Po około pół godzinie, gdy białko całkowicie wyschnie, gwałtownymi ruchami oderwać ręcznik papierowy ze skóry, spłukać ciepłą wodą i nałożyć ubite żółtko na skórę, aby zmiękczyć i nawilżyć.
Zobacz także:  Jak schudnąć z twarzy?

Oto kilka innych przepisów na maski na wągry, które sprawdziły się w oczyszczaniu porów

  • Kefir – wymieszać łyżkę płatków owsianych z pół łyżeczki sody oczyszczonej i rozcieńczyć kefirem.
  • Z kwasem borowym – wymieszać łyżkę płatków owsianych z 3 kroplami kwasu borowego i rozcieńczyć kefirem.
  • Kawa – wymieszać łyżeczkę płatków owsianych z łyżeczką fusów kawy, pół łyżeczki soli, łyżeczką posiekanej fasoli i pół łyżki kwaśnej śmietany.
  • Glina – glinkę kosmetyczną (białą lub niebieską) rozcieńczyć wodą i nałożyć na twarz.
  • Ryż – do miski wsypać szklankę ryżu i wlać 2 szklanki wrzącej wody i pozostawić na noc. Rano nałożyć na twarz.

Można również przemywać skórę twarzy naparem z nasion lnu lub rumianku. Alternatywnie, wymieszać łyżkę płatków owsianych z pół łyżeczki sody oczyszczonej i łyżeczką wody i nałożyć tę mieszankę na skórę za pomocą wacika. Na powstawanie wągrów duży wpływ ma niezdrowy tryb życia oraz niewłaściwie dobrane kosmetyki. Trzeba zrezygnować z tłustych i smażonych potrawy, tytoniu i alkoholu a twarz stanie się zauważalnie bardziej kwitnąca. Nie można stosować słabej jakości kosmetyków, trzeba wybierać produkty z bezpiecznymi składnikami, warto udać się do lekarza, aby upewnij się, że w organizmie nie ma zmian hormonalnych.

Główne składniki maseczek na wągry dostępne w sklepach to:

  • Kwas salicylowy
  • Kwas glikolowy
  • Retinoidy pochodzące z witaminy A.

Wymienione substancje normalizują złuszczanie i zmniejszają ilość wytwarzanego sebum. W celu wysuszenia skóry trzeba używać kosmetyków z glinki. Jeśli skóra jest zbyt sucha, potrzebne będą maski na wągry z olejkiem z drzewa herbacianego lub innymi składnikami nawilżającymi. Asortyment maseczek do twarzy jest duży i zróżnicowany. Wynik ich działania na skórę zależy od składu produktu, na przykład jedna maska tylko oczyszcza i odtłuszcza skórę, a druga oczyszcza i leczy, eliminując stany zapalne.