Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Kurze łapki – czym są i jak je zmniejszyć?

Kurze łapki to problem, który z wiekiem dotyczy każdego z nas. Są to delikatne zmarszczki powstające dookoła oczu, które na szczęście można zmniejszyć za pomocą specjalnych kosmetyków. Warto zatem stawiać na sprawdzone i niezawodne preparaty, idealnie dobrane do naszej cery! Jak powstają kurze łapki? Czy można się ich pozbyć?

Kurze łapki – jak powstają?

Skóra dookoła oczu jest delikatna i cienka. Dodatkowo cały czas pracuje, przez co bardzo szybko zauważamy powstawanie tak zwanych kurzych łapek. Pojawiają się one już od 25 roku życia i wiążą się z ciągłym zagniataniem cienkiej skóry poprzez mimikę. Często mówimy, że są charakterystyczne dla osób ekspresyjnych i pogodnych, które często się śmieją.

Pamiętajmy o tym, że kurze łapki mogą się pogłębiać wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji, działania czynników pogodowych i zanieczyszczeń. W efekcie utrudniają wykonanie makijażu, dlatego pragniemy je zmniejszyć. Warto stawiać na pielęgnację przeciwzmarszczkową, która ma na celu zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się cery.

Jak zmniejszyć kurze łapki?

Jak skutecznie zmniejszyć kurze łapki? Z pewnością nie musimy rezygnować z uśmiechu, zwłaszcza że do dyspozycji mamy działania profilaktyczne i pielęgnacyjne. Mile widziane jest stosowanie kremów intensywnie nawilżających, zawierających także składniki wygładzające i zmniejszające drobne zmarszczki. Podczas oczyszczania należy delikatnie obchodzić się z cerą dookoła oczu, wybierając łagodne środki bez mydła.

Co jeszcze jest ważne w profilaktyce i zmniejszaniu kurzych łapek? Kolejna kwestia to odpowiednia ochrona skóry dookoła oczu przez słońcem. Promienie UV mogą bowiem przyczyniać się do powstawania zmarszczek, dlatego latem sięgajmy po okulary przeciwsłoneczne. Postawmy także na antyoksydanty, takie jak witamina C, kosmetyki z bajkaliną lub resweratrolem. Niewelują one szkodliwy wpływ wolnych rodników i sprawiają, że cera odzyskuje blask. Unikajmy także czynników, które pogarszają kondycję cery – brak ruchu, zła dieta, nadmiar cukru, palenie papierosów, zażywanie alkoholu, zmęczenie, brak snu itp.

W walce ze zmarszczkami mimicznymi nieocenione są specjalne maseczki na okolice oczu. Posiadają one w składzie przykładowo kwas hialuronowy, działając nawilżająco odświeżająco i ujędrniająca na okolice naszych oczu. W codziennej pielęgnacji sprawdza się również masaż na kurze łapki. Ma ona za zadanie uelastyczniać skórę, co przekłada się na jej wolniejsze starzenie. Wykonujemy okrężne ruchy od wewnętrznych kącików oka, pod brwiami i w kierunku kurzych łapek.

Skuteczne kosmetyki na zmarszczki

Kobiety bardzo chętnie stawiają na sprawdzone kosmetyki przeciwzmarszczkowe, które należy dobrać zgodnie z potrzebami cery. Znajdziemy je między innymi w aptekach, drogeriach i sklepach z kosmetykami, korzystając z pomocy sprzedawców. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie kurzym łapkom – działania profilaktyczne sprawią, że cera dookoła oczu przez długi czas będzie prezentować się ładnie i estetycznie!

Artykuł sponsorowany.