Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Na czym polega dieta SIRT?

Dieta SIRT, inaczej sirtfood cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które chcą szybko schudnąć i pozbyć się zbędnych kilogramów. Swój rozgłos zawdzięcza w szczególności wokalistce Adele, która dzięki niej pozbyła się ok. 45 kg. Na czym polega fenomen diety SIRT? Jakie są jej zasady? Podpowiadamy.

Dieta SIRT – na czym polega?

Dieta sirtfood to jedna z bardziej popularnych diet odchudzających, której zasady zostały opracowane przez dwóch angielskich dietetyków – Aidana Gogginsa oraz Glena Mattena. Głównym założeniem diety SIRT jest picie zielonych koktajli sirtuinowych przyspieszających metabolizm, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości spożywanych kalorii.

Jak sama nazwa wskazuje, podstawą diety SIRT są sirtuiny – białka enzymatyczne, które pozytywnie wpływają nie tylko na procesy metaboliczne zachodzące w organizmie, ale także usprawniają prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego, regulują poziom glukozy i insuliny oraz hamują rozwój wielu groźnych chorób, w tym miażdżycy. Z tego też, względu posiłki w diecie sirtfood powinny być bogate w produkty aktywujące białka sirtuinowe. Należą do nich między innymi jarmuż, rukolę, kapary, kaszę gryczaną, papryczki chili, czerwone winogrona, żurawiną oraz gorzką czekoladę.

Zasady diety sirtfood

Zasady diety SIRT są bardzo proste. Warto tutaj wspomnieć o tym, że trwa ona trzy tygodnie i składa się z dwóch faz, podzielonych na trzy etapy. Przez pierwsze trzy dni należy spożywać trzy zielone koktajle sitruinowe oraz jeden pełny posiłek dzienne – maksymalna liczba spożytych kalorii nie powinna przekroczyć 1000 kcal. W kolejnych czterech dniach zaleca się spożywać dwa zielone koktajle oraz dwa pełne posiłki – dzienna liczba zjedzonych kalorii nie powinna być większa niż 1500 kcal. Druga faza diety SIRT trwa 14 dni. W tym czasie należy spożywać jeden zielony koktajl oraz trzy pełne posiłki dziennie.

Jeśli nie masz czasu na codzienne przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków, koniecznie odwiedź stronę www.lightcatering.pl i skorzystaj z oferty cateringu dietetycznego.

Dieta SIRT – dla kogo jest przeznaczona?

Dietę sirtfood może tak naprawdę stosować każdy. Niemniej jednak jest ona w szczególności polecana osobom, które zmagają się z nadwagą i otyłością, a ich wskaźnik BMI przekracza 20. Osoby borykające się z chorobami przewlekłymi swoją decyzję o rozpoczęciu diety Adele powinny wcześniej skonsultować z lekarzem.

Głównym przeciwwskazaniem do zastosowania diety SIRT jest stosunkowo niska waga, ciąża oraz okres laktacji. Nie jest ona także wskazana w przypadku kobiet planujących ciążę.