Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Poznaj witaminy, które zapewniają dobre samopoczucie!

Zły nastój, czy złe samopoczucie dopaść może każdego. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być naprawdę różne. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, aby samopoczucie sobie poprawić. Mowa tu przede wszystkim o suplementacji konkretnych witamin. Wiedzieć bowiem trzeba, że ich niedobór może być właśnie z jedną przyczyn złego samopoczucia, uczucia zmęczenia i smutku. Warto zatem mieć wiedzę na temat tego, jakie witaminy na dobry nastrój działają najlepiej.

Witaminy z grupy B

Wskazując na witaminy na lepsze samopoczucie, zacząć trzeba na pewno od tych z grupy B. Jedną z witamin z tej grupy jest witamina B9, czyli kwas foliowy. Jej przyjmowanie jest w polecane m.in. osobom, które zażywają leki antydepresyjne. Witamina B9 ma bowiem ogromny wpływ na utrzymywanie dobrego samopoczucia. Wśród witamin z grupy B wskazać koniecznie trzeba jeszcze na witaminę B6. Jest ona bowiem odpowiedzialna za produkcję dopaminy, serotoniny, a także kwasu gamma-aminomaslowego w organizmie. Wszystkie wspomniane te substancje mają znaczący wpływ na samopoczucie. Dzięki nim człowiek w sposób prawidłowy odczuwa swoje subiektywne emocje. Istotne jest zatem, aby nie doprowadzać do niedoboru witaminy B6 w organizmie. W przeciwnym razie pojawiać mogą się nasilone objawy frustracji. Mówiąc o witaminach z grupy B i ich wpływie na samopoczucie nie można zapomnieć o witaminie B12. Ma ona szczególny wpływ na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Witamina B12 występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego. Wymienić można tu zwłaszcza ryby, mięso, drób, jajka, mleko i produkty mleczne. Jak zatem widać, kupując suplementy na poprawę nastrojuna pewno postawić trzeba na produkty zawierające w swoim składzie witaminy z grupy B. Oczywiście nie są to wszystkie witaminy skutecznie poprawiające nastrój i samopoczucie.

Witamina C i D

Chcąc poprawić swoje samopoczucie, na pewno suplementować trzeba także witaminę C. Wykazuje ona dużą skuteczność w leczeniu depresji. Wynika to z tego, że wpływa ona na lepszą przyswajalność leków antydepresyjnych. Co więcej, witamina C jest niezwykle ważnym elementem syntezy wielu istotnych neuroprzekaźników. Innymi słowy, witamina C wpływa na lepszą pracę mózgu. Warto dodać, że witamina C będąca kwasem askorbinowym nie tylko wpływa na poprawę samopoczucia, ale również zwiększa odporność organizmu i bierze udział w produkcji kolagenu. Dlatego jej suplementacja jest tak ważna. Omawiając witaminy na poprawę samopoczucia, wspomnieć trzeba jeszcze o witaminie D, a w szczególności D3. Jej niedobór może być przyczyną pojawienia się objawów depresyjnych. Mowa tu przede wszystkim o obniżeniu nastroju oraz złym samopoczuciu. Co więcej, jej niedobór negatywnie wpływa na funkcjonowanie kości i zębów. Witamina na lepsze samopoczucie, jaką jest witamina D, występuje głównie w rybach i produktach mlecznych.

Minerały na poprawę samopoczucia

Nie tylko witaminy dodające energii powinno się suplementować. Nie można zapominać także o cennych dla naszego organizmu minerałach. Mowa tu w szczególności o magnezie i cynku. Ten pierwszy w bardzo dużym stopniu wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Uspokaja układ nerwowy, zmniejsza uczucie stresu i niepokoju, a tym samym wpływa na dobry nastrój i samopoczucie. Ze względu na to, codzienna dieta bogata powinna być w rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste i orzechy. Jeśli zaś chodzi o cynk, to jego niedobór często jest przyczyną występowania zachowań lękowych. Minerał ten bowiem pozytywnie wpływa na neuroprzekaźniki kontrolujące funkcje umysłowe i nastrój. Co jeszcze może pomóc na poprawę nastroju? Na pewno kwasy tłuszczowe omega-3 oraz zioło, jakim jest ashwagandha.

Odpowiednia dieta jest niezwykle ważna dla zdrowia całego organizmu, w tym układu nerwowego. Dlatego powinna być bogata we wskazanie witaminy i minerały. Czasem jednak to nie wystarczy. Warto zatem stosować także dobrej jakości suplementy diety. Dzięki temu można mieć pewność, że dostarcza się swojemu organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje. To najlepszy sposób na dobre samopoczucie.