Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Scrapbooking – wszystko, co musisz wiedzieć, przed rozpoczęciem przygody

Scrapbooking polega na ręcznym tworzeniu albumów i pamiątek przy wykorzystaniu zdjęć, wycinków z gazet, kwiatów i innych dekoracji. Dzięki niemu udokumentujesz najcenniejsze chwile z życia. Rozwiniesz swoją wyobraźnię, umiejętności manualne i na pewno uśmiechniesz się nie raz, przeglądając stare zdjęcia. Poza tym, w dzisiejszym świecie miło jest mieć pamiątkę, której można dotknąć i postawić na półce, nie sądzisz? Dlatego scrapbooking już dawno przestał być aktywnością tylko dla hobbystów, a stał się biznesem, łączącym pasjonatów rękodzieła na całym świecie. Teraz i Ty możesz dołączyć do tego grona. Potrzeba Ci tylko materiałów i kilku praktycznych porad. Resztę załatwi Twoja wyobraźnia.

Materiały i narzędzia niezbędne do scrapbookingu

Tworząc swój pierwszy spersonalizowany album, na pewno zastanawiasz się, jakich narzędzi i materiałów najlepiej użyć. Amator może czuć się przytłoczony mnogością wyników po wpisaniu hasła w przeglądarce. Na początek nie potrzebujesz wielu rzeczy. A z czasem, jeśli scrapbooking stanie się dla Ciebie czymś więcej niż pasją rozwiniesz swój arsenał materiałów. W Internecie bez trudu znajdziesz dostawców niezbędnych rzeczy, na przykład Artbrawurka. Oto, czego na pewno będziesz potrzebował w swojej skrytce rzemieślniczej:

– solidnego papieru kartonowego o dużej gramaturze;

– wysokiej jakości papieru w różnych wzorach i kolorach;

– klejów – w tubie, w sztyfcie, czy specjalnie przeznaczonych do zdjęć;

– taśm dwustronnych i piankowych;

– nożyczek, trymerów lub nożyków do cięcia papieru;

– dekoracji, np. koralików, cekinów, washi tape czy pudrów do embossingu.

Pamiętaj, że możesz tworzyć też własne ozdoby. Wystarczy do tego papier, ozdobne taśmy, skrawki gazet i zasuszone kwiaty. Takie rozwiązanie na pewno nie obciąży Twojego budżetu!

Samorozwój ze scrapbookingiem?

Jeśli dopiero wkraczasz w świat DIY, możesz nie wiedzieć, jak korzystnie to na Ciebie wpłynie. Pomijając oczywisty fakt, że stworzysz niepowtarzalne, pełne wspomnień i anegdot pamiątki, to zyskasz kilka umiejętności. Jakich? Na przykład interpersonalnych. Dzięki scrapbookingowi możesz zawrzeć nowe znajomości. Wspólne spędzanie czasu z innymi scrappersami sprzyja socjalizacji, a praca z rodziną i przyjaciółmi na pewno zacieśni Wasze więzy. Staniesz się też bardzo kreatywną osobą. Im więcej scrapbooków wykonasz, tym więcej inspirujących pomysłów wpadnie Ci do głowy. We wszystkim dostrzeżesz potencjał dekoracyjny, nauczysz się łączyć kolory, wzory i struktury. Więc choćby urządzanie wnętrz czy tworzenie stylizacji modowych nie będzie już dla Ciebie kłopotem. Ponadto nauczysz się radzić sobie ze stresem. Tworzenie albumów potrafi być bardzo terapeutyczne i relaksujące. Wystarczy, że usiądziesz przy biurku, weźmiesz narzędzia, włączysz ulubioną muzykę i negatywne emocje odpłyną.