Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Chemia niemiecka – czy jest lepsza od polskiej?

Chemia niemiecka cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Czytaj dalej i dowiedz się, skąd bierze się jej sława i czy warto stosować ją w domu.

Czym jest chemia niemiecka?

Za chemię niemiecką uważa się środki czystości tworzone z myślą o rynku naszego zachodniego sąsiada. Popularność tych produktów sprawia, że stały się dostępne także w Polsce. Chemię niemiecką dostaniesz w specjalistycznych e-sklepach, takich jak Hurtownia Chemiczna. Produkty sprowadzane są prosto z Niemiec, więc nie odbiegają od jakości proponowanej naszym sąsiadom.

Skąd wzięła się sława chemii niemieckiej?

Chemia niemiecka jest popularna w Polsce od dawna. Zyskała uznanie w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Wówczas różnica między rodzimymi i zagranicznymi produktami była ogromna. Importowane środki czystości zdobyły zaufanie polskich konsumentów i nie zawiodły ich aż do dziś.

Chemia niemiecka – różnice w składzie

Chemię niemiecką od tej, która jest produkowana na polski rynek, różni skład. Zagraniczne środki czystości są znacznie bardziej skoncentrowane. Wpływa to bezpośrednio na ich wydajność. Mniejsza ilość produktu wystarczy do wywabienia plamy, czy wyprania brudnej bielizny. Wysoka zawartość aktywnych składników sprawia, że jest także znacznie skuteczniejsza i działa szybciej.

Niemieckie środki do prania

Różnicę w składzie zauważysz zwłaszcza w przypadku środków piorących. Liczba składników aktywnych w niemieckiej chemii jest znacznie wyższa niż w przypadku produktów tworzonych z myślą o polskim rynku. Te ostatnie są znacznie bardziej rozcieńczone. Tym samym zużyjesz więcej proszku, żeby uzyskać ten sam efekt.

Zalety chemii niemieckiej

Skuteczność i wysoka wydajność sprawiają, że chemia niemiecka wystarcza na dłużej. Bezpośrednio przekłada się to na koszty. Oszczędzisz więcej w skali miesiąca, bo rzadziej będziesz kupować środki czystości. Wybierając produkt, taki jak np. proszek do prania, sprawdź, na ile prań wystarczy. Dzięki temu z łatwością określisz, czy taki zakup Ci się opłaca.

Zagraniczne środki czystości cenione są także za intensywność zapachu, który utrzymuje się dłużej. Ponadto łagodnie traktują tkaniny, dzięki czemu ubrania nie tracą swojego intensywnego koloru. Niemiecka chemia jest także delikatna dla pralek. Często zawiera substancje, które przedłużają żywotność sprzętu, zwiększając tym samym komfort użytkowania.

Czy chemia niemiecka jest lepsza od polskiej?

Warto przekonać się na własnej skórze. Preferencje i przyzwyczajenia konsumentów są różne, więc nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno cechuje się bardziej skondensowanym składem, intensywniejszym zapachem i gwarantuje wysoką wydajność.