Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Ile kosztuje mała winda domowa, dzięki której bezpiecznie pokonasz schody?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Dlaczego? Ponieważ istnieje kilka rodzajów urządzeń do likwidacji barier architektonicznych, a koszt każdego z nich zależy od wielu różnych czynników. Ile więc może kosztować komfortowa, mała winda domowa Stiltz, a ile krzesełko schodowe, czyli najprostsze urządzenie do transportu osób? Sprawdźmy!

Prosta winda Stiltz – eleganckie urządzenie dla całej rodziny

Jest tak niewielka, że zmieści się w każdym domu, a dzięki nowoczesnemu wzornictwu wcale nie przypomina wyglądem tradycyjnego dźwigu. Mała winda domowa Stiltz, bo to o niej mowa, pozwala wygodnie przemieszczać się między piętrami w zaledwie 30 sekund.

Możesz z niej korzystać samodzielnie lub wraz z inną osobą. A jeśli zdecydujesz się na windę TRIO, będziesz mógł poruszać się pomiędzy poziomami w towarzystwie 2 domowników lub osoby na wózku inwalidzkim.

Prosta winda Stiltz ma jeszcze jedną przewagę nad innymi urządzeniami do transportu osób, czyli niemal nieograniczone możliwości montażu. Dzięki temu nowoczesny podnośnik może pełnić funkcję rodzinnej windy, z której korzystanie stanowi wygodną alternatywę dla wchodzenia po schodach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zamontować cichą windę Stiltz w pokoju seniora, jadalni, gabinecie czy na poddaszu.

Najprostsze urządzenie do transportu osób po schodach? Krzesełko schodowe dla seniora!

Tańszą alternatywą dla prostej windy rodzinnej jest krzesło schodowe dla osoby starszej lub niepełnosprawnej. W przeciwieństwie do podnośnika Stiltz, można je zamontować wyłącznie w biegu schodów – zewnętrznych lub wewnętrznych. Krzesełko dla seniora może przewozić jednego pasażera, który przemieszcza się między piętrami w wygodnej pozycji siedzącej.

Jest to niewątpliwie najbardziej ekonomiczne i najprostsze urządzenie do transportu osób. Znajduje ono zastosowanie zarówno w domach, jak i blokach, a także w obiektach komercyjnych oraz niektórych budynkach użyteczności publicznej.

A może prosta platforma dla niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne, które poruszają się na wózkach inwalidzkich chętnie korzystają z platform schodowych. Są one większe od krzesełek dla seniora, dlatego nie można ich założyć np. na bardzo wąskich schodach. Sprawdzają się natomiast jako sposób na likwidację barier architektonicznych w postaci schodów zewnętrznych oraz wewnętrznych w domu, bloku czy obiektach publicznych.

Tak samo jak windy krzesełkowe, platformy schodowe mogą transportować jednego pasażera po schodach prosto- lub krzywoliniowych (a więc m.in. krętych wielobiegowych). Niestety, ta druga opcja wiąże się ze zwiększonymi kosztami zakupu i montażu małej platformy dla niepełnosprawnych.

Ile kosztują małe windy domowe?

Jeżeli nie masz dużych oszczędności, to z pewnością zainteresuje Cię relatywnie niska cena najprostszego urządzenia do transportu osób. Założenie krzesełka schodowego prostoliniowego kosztuje średnio 9-14 tys. zł, a koszt montażu krzywoliniowej windy dla seniora wynosi min. 26 tys. zł. W tym drugim przypadku cena dodatkowo wzrośnie, jeśli winda połączy od 2 do 4 kondygnacji budynku – wtedy wyniesie ona ok. 45-50 tys. zł.

Nieco droższe od krzesełek schodowych są proste platformy dla niepełnosprawnych. Urządzenia poruszające się po torze prostoliniowym kosztują co najmniej 35 tys. zł. Z kolei ceny wind krzywoliniowych dla osób niepełnosprawnych rozpoczynają się od 50 tys. zł.

Najdroższym rozwiązaniem jest założenie prostej windy Stiltz. Koszt instalacji małej windy domowej, która połączy jedną kondygnację rozpoczyna się od 70 tys. zł. W przypadku windy TRIO łączącej 2 kondygnacje wzrasta on do min. 80 tys. zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnicach pomiędzy urządzeniami do transportu osób starszych i niepełnosprawnych? Skontaktuj się z naszym ekspertem!

Zadzwoń, aby zapytać o szczegóły: +48 606 686 002,

+48 692 44 94 74 +48 698 132 056

lub wyślij wiadomość na adres: [email protected].

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl