Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Trampolina do ogrodu – jaką wybrać?

Dzieci uwielbiają zabawy w ogrodzie, a ty jako rodzic na pewno dobrze o tym wiesz. Chcesz im sprawić jeszcze więcej radości z przebywania na świeżym powietrzu? Jeśli tak, mamy dla ciebie cenną wskazówkę – zakup trampoliny ogrodowej.

Co to jest trampolina ogrodowa dla dzieci?

Jest to stalowa konstrukcja, składająca się z wyprofilowanych rurek, wewnątrz której zostaje rozpięta wytrzymała i sprężysta mata. Jest ona dodatkowo mocowana na wytrzymałych sprężyna, dzięki czemu można na niej bezpiecznie skakać i odbijać się. Trampoliny ogrodowe występują w bardzo dużym wyborze w sprzedaży. Czym się między sobą różnią?

Średnica trampoliny

Trampoliny mogą mieć średnicę od 150 do nawet 300 cm. Wybór odpowiedniego sprzętu podyktowany będzie budżetem, jak i ilością miejsca w ogrodzie. Im większą średnicę będzie mieć trampolina, tym lepsze akrobacje dziecko będzie mogło na niej robić i więcej osób wejdzie do środka. W ślad za zwiększonym rozmiarem takiej trampoliny podążać również powinna jej duża wytrzymałość. Najlepiej aby kupowana przez ciebie trampolina ogrodowa posiadała niezbędne atesty i certyfikaty. Oznaczają one że urządzenie przeszło testy w warunkach laboratoryjnych, mające potwierdzić bezpieczeństwo ich użytkowania.

Środki bezpieczeństwa

Największym zagrożeniem dla osób korzystających jest możliwość wypadnięcia poza nią, a tym samym upadek na ziemię. Jak do tego nie dopuścić? Przede wszystkim należy wybierać takie trampoliny, które wyposażone są w boczne osłony na całym obwodzie. Wykonuje się je z mocnej siatki, która chroni przed wypadnięciem na ziemię. Dodatkowo sama trampolina także powinna być zabezpieczona przed wywróceniem się, poprzez przyśrubowanie jej nóg do podłoża. Ze względów czysto praktycznych, opłaca się kupić nieco droższą trampolinę, w której elementy stalowe są malowane proszkowo i w ten sposób zabezpieczone przed korozją. Zakup trampoliny może sprawić dzieciom naprawdę wiele radości. Jeśli dobrze ją wybierzemy, można być pewnym wysokiego poziomu zabezpieczeń. Ile będzie nas kosztować taka trampolina? Za dobrej jakości urządzenie będziemy musieli zapłacić pomiędzy 300 a 500 złotych. Jest to jednak wydatek, który warto ponieść widząc uśmiechnięte buzie swoich dzieci. Chcesz im sprawić taką niespodziankę? Pożyczka na raty pozwoli ci nie myśleć o oszczędnościach na ten cel. Dzięki niej możesz działać natychmiastowo!

Gdzie kupić trampolinę?

Masz dwie możliwości zakupu trampoliny. Pierwsza to zakup jej w sklepach sportowych i marketach. Pojawiają się w nich szczególnie na wiosnę, kiedy urządzamy swój ogród. W pozostałe pory roku trampoliny najwygodniej jest kupić przez internet. Dostarczana ona jest do domu w postaci do samodzielnego montażu, spakowana do pojemnego kartonu. Przed rozpoczęciem montażu koniecznie należy przeczytać instrukcję i stosować się do zaleceń bezpieczeństwa. Pamiętajmy że prawidłowo zmontowana trampolina będzie decydować o tym, czy dziecko będzie mogło bezpiecznie się na nich bawić.