Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Wywołanie miesiączki przed terminem – Jak przyspieszyć okres?

Zbliża się ważne wydarzenie, a Ty z przerażeniem odkrywasz że właśnie wtedy wypada Twoja comiesięczna menstruacja? Bez obaw – wiemy jak przyspieszyć okres, dzięki czemu zyskasz lepsze samopoczucie i większą pewność siebie podczas tych długo wyczekiwanych okazji. Sprawdź, które metody warto wypróbować, a czego należy się wystrzegać.

Przyspieszenie okresu – kiedy się przyda

Cykl miesięczny u kobiety trwa około 28 dni (oczywiście u każdej kobiety może występować kilkudniowa różnica – jest to kwestia indywidualna). Jego regularność świadczy o prawidłowym funkcjonowaniu układu hormonalnego i rozrodczego, dlatego dobrze jest oznaczać termin miesiączki w kalendarzyku. Ułatwi to również planowanie różnych wydarzeń. Wizyta na basenie lub w solarium w trakcie okresu nie jest przyjemna. Istnieje też wiele zabiegów kosmetycznych (jak choćby depilacja laserowa), do których przeciwwskazaniem jest właśnie trwająca miesiączka. Informacja o tym jak przyspieszyć okres przyda się również, jeśli okazuje się że krwawienie miesięczne wypada w dniu Twojego ślubu lub podczas romantycznego wyjazdu z ukochanym. Zaplanowanie miesiączki jest ważne szczególnie w przypadku pań, które dość intensywnie przeżywają PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego), występujący kilka dni przed okresem oraz w jego początkowej fazie. Objawy fizyczne i psychiczne, na które uskarżają się wówczas kobiety, to m.in.:

– silny ból w podbrzuszu

– zawroty głowy i omdlenia

– migrenowe bóle głowy

– mdłości

– rozdrażnienie i rozchwianie emocjonalne.

Jeśli jesteś jedną z osób, których dotyczą powyższe objawy, na pewno stosunkowo często kusi Cię, żeby przesunąć okres na dogodniejszy termin. Ostrzegamy jednak, nawet naturalnych metod nie należy nadużywać. Warto także zanim się na nie zdecydujesz, skonsultować się z lekarzem. Cykl miesięczny łatwo jest rozregulować, co może powodować w przyszłości przykre konsekwencje, jak nawet trudności z zajściem w ciążę.

Antykoncepcja i wywołanie miesiączki

Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Masz więc nieco ułatwione zadanie. Tak naprawdę, przesuwanie okresu przy pomocy tabletek jest jedynym pewnym i precyzyjnym sposobem. Z nimi możesz zaplanować termin miesiączki z dokładnością, co do jednego dnia. Warunek jest jednak taki, że przyjmujesz hormony już od jakiegoś czasu (co najmniej jeden pełen miesiąc). Jak należy to zrobić? Rozpocznij nowe opakowanie tabletek odpowiednio wcześniej – o taką ilość dni, o jaką chcesz przyspieszyć miesiączkę. Możesz także zrezygnować z robienia przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami. Jak przyspieszyć okres, jeśli nie stosuje się antykoncepcji hormonalnej? Masz dwa wyjścia: udać się do ginekologa i wyjaśnić swoją sytuację (jeśli jest to przypadek, kiedy Twoja miesiączka uległa zahamowaniu, lekarz może przepisać luteinę na jej wywołanie) lub też spróbować domowych sposobów. Nie są one oczywiście tak skuteczne i trudno jest przewidzieć, o jaki czas uda się przyspieszyć okres, lecz jeśli jest to dla Ciebie ważne – na pewno warto spróbować.

Zobacz także:  Ocet jabłkowy - zrób go sama!

Jak przyspieszyć okres naturalnie?

Zacznijmy od ziół. Medycyna naturalna obecnie bije rekordy popularności. I to nie bez powodu – ziołowe ekstrakty i wyciągi pomagają zwalczyć wiele dolegliwości zdrowotnych, wzmacniają organizm i pomagają cieszyć się dobrą kondycją. Suszone herbatki ziołowe są przy tym łatwo dostępne i bez trudu kupisz je w każdej aptece. Wystarczy zaparzać je przez kwadrans i wypijać 3 razy dziennie. Bardzo ważna uwaga – kurację ziołami rozpocznij co najmniej 2 tygodnie przed terminem, w którym chcesz dostać okres. Nie można ich też ze sobą mieszać – pij przez kilka dni tylko jeden rodzaj ziół, później przerzuć się na kolejne itd. Zioła, których musisz spróbować to:

– malwa

– krwawnik pospolity

– dziurawiec

– nagietek.

Zioła te wykazują silne działanie rozkurczowe, także na macicę, przez są w stanie przyspieszyć okres nawet o tydzień. Kiedy już rozpocznie się miesiączka, należy je jednak odstawić – mogą powodować intensywniejsze krwawienie.

Metody domowe – pomocnicze

Poza stosowaniem ziół, warto wspomóc się kolejnymi naturalnymi sposobami. Korzystając z kilku metod, jest większe prawdopodobieństwo, że Twoje działania zakończą się sukcesem. Jak przyspieszyć okres możliwie efektywnie? Należy więc kilka dni z rzędu brać gorącą kąpiel lub przebywać w saunie (opcjonalnie przykładać do brzucha ciepły termofor) – to nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim działa rozluźniająco i rozkurczowo na naczynia krwionośne. Przydatne będzie również zwiększenie codziennej aktywności fizycznej, skupiając się przy tym na wzmacnianiu mięśni brzucha. Ćwiczenia powinny trwać pół godziny dziennie – brzuszki, skłony, podpory, przysiady i bieg w miejscu z wysoko uniesionymi kolanami. Nie doprowadzaj też do przetrenowania – efekt może być wtedy odwrotny do zamierzonego. Wieczorem zaś pozwól sobie bez wyrzutów sumienia na kieliszek czerwonego, wytrawnego wina. Najlepszym połączeniem będzie oczywiście kieliszek wina w wannie z ciepłą wodą – przyspieszysz w ten sposób okres, a przy tym zrelaksujesz się (co też może pomóc w wywołaniu miesiączki).

Zobacz także:  Uciążliwe kurzajki na stopach? Wiemy jak sobie z nimi poradzić

Tych metod się wystrzegaj

Jak już podkreśliliśmy, przed planowanym przyspieszeniem okresu, najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem. W przypadku, kiedy nie posiadasz takiej możliwości, możesz oczywiście skorzystać z naszych metod domowych – pamiętaj jednak, że okres można przesuwać o maksymalnie tydzień. Wystrzegaj się też dość kontrowersyjnej metody, jaką jest stosowanie aspiryny. Na pewno zdążyłaś się już dowiedzieć, że kwas acetylosalicylowy rozrzedza krew, naturalnym skojarzeniem jest więc to, że może przyspieszyć miesiączkę. Nie zaprzeczamy, że może być to skuteczne (chociaż nie potwierdzają tego żadne badania), ale z pewnością jest za to niebezpieczne dla zdrowia. Aspiryna przyjmowana w nadmiarze wywołuje migreny, pokrzywki i obrzęki a w niektórych sytuacjach może doprowadzić nawet do zapalenia nerek, zaburzenia funkcjonowania wątroby oraz krwotoku. A chyba nie taki efekt chcesz osiągnąć? Wypróbuj nasze naturalne sposoby na przyspieszenie okresu i nie eksperymentuj z lekami, w końcu najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo.