Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Gdzie i za ile kupisz dobrej jakości pościel? Sprawdzamy!

Dobry sen to dobry dzień. A kiedy masz dobry dzień, sprawy codzienne wydają się błahe i nieuciążliwe. Wystarczy powitać poranek wypoczętym, budząc się w przyjemnej i pięknej pościeli. Można, zatem oszczędzać na wielu produktach, ale dobór naturalnych, oddychających i trwałych tekstyliów to sprawa ważna. Tu pojawiają się pytania. W jakiej cenie można nabyć taką pościel? Czy jest jednocześnie funkcjonalna? Gdzie najlepiej ją kupić?

Koszty dobrej jakości pościeli

W zależności od rozmiarów, ceny satyny bawełnianej wahają się między 80 a 130 zł. Biorąc pod uwagę zalety, wydaje się to bardzo przystępną kwotą. Kupując taką pościel, warto sprawdzić, czy firma posiada certyfikat jakości i najlepiej atest medyczny. Dobrą gatunkowo pościel łatwo znajdziesz w sieci, na przykład w sklepie Dobra Pościel 24. Jednak nadal nurtuje pytanie, dlaczego satyna bawełniana należy do pościeli dobrej jakości?

Satyna bawełniana – z czego jest wykonana

Taka pościel wykonana jest w całości z bawełny. Satynowy efekt wynika ze specjalnej techniki produkcji przędzy bawełnianej. W pierwszej kolejności bawełna jest farbowana. Kolejnym etapem jest uszlachetnianie, czyli merceryzacja, nadająca połysk i gładkość. Jednak o tym, czy pościel uzyska status satynowej decyduje specjalistyczna technika splotu.

Satyna bawełniana – zalety i wady

Dobrej jakości pościel musi spełniać odpowiednie kryteria. Według opinii klientów powinna łączyć w sobie delikatność i wytrzymałość. Musi być wykonana z naturalnych tkanin i dobrze by było, gdyby nie trzeba było jej prasować. Dlatego warto przyjrzeć się właściwościom satyny bawełnianej:

Wytrzymała – to zakup na lata. Nie przeciera się, nie drze, nie rozciąga i nie blakną kolory. Można ją prać w temperaturze 40-60°;

Naturalna – przyjazna dla zdrowia. Dobra dla osób ze skłonnościami do alergii i podrażnień. To dobrej jakości pościel dla dzieci;

Jedwabista – delikatna i połyskująca. Dzięki właściwościom i specjalnemu przygotowaniu bawełny;

Funkcjonalna – po praniu wystarczy równo rozwiesić i nie trzeba prasować!

Wadą satyny bawełnianej jest wrażenie, że jest to „chłodna” tkanina. O ile latem chętnie się w takiej położysz, o tyle zimą może być różnie.

Gdzie kupić dobrej jakości pościel?

Pościel dobrej jakości najlepiej wybrać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży tekstyliów, np. Dobra Pościel 24.  Pamiętaj o dopasowaniu rozmiaru do posiadanej kołdry, a kołdrę zawsze wybieraj szerszą niż łóżko lub sięgaj po dwie jednoosobowe. Warto dać się ponieść tej fantazji i życzyć sobie dobrej nocy, bo dobry sen to dobry dzień.