Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Sposoby na zakola u mężczyzn – czy łysienie można powstrzymać?

Nadmierne wypadanie włosów jest kompleksem wielu mężczyzn, niezależnie od wieku. Łysienie, związane z procesem starzenia jest naturalnym procesem tak samo, jak siwienie, jednak niepokojącym jest fakt utraty znacznej liczby włosów u osób młodych. Co zrobić, jeśli masz problem z powstającymi zakolami? Zanim zainteresujesz się jak ukryć zakola u mężczyzn sprawdź, czy są sposoby na przywrócenie naturalnej gęstości włosów.

Nadmierne wypadanie włosów i zakola u mężczyzn – dlaczego masz z tym problem?

Zagęszczenie włosów u mężczyzn może przywrócić pewność siebie i chęć do dokonywania zmian. W odpowiedzi na działanie hormonów Twoje włosy mogą się przerzedzać zwłaszcza w okolicach czoła i na czubku głowy. Za ten proces odpowiedzialny jest testosteron, zmieniający się w DHT, który jest przyczyną łysienia u mężczyzn. W wyniku działania mechanizmów hormonalnych, związanych z męskimi hormonami możesz zauważyć początkowo przerzedzenie włosów, a następnie przesunięcie granicy ich wzrostu w obrębie czoła. Zakola prezentują się nieestetycznie, dlatego warto przeciwdziałać całkowitemu uśpieniu mieszków włosowych, mogącemu spowodować trwały ubytek włosów w konkretnym miejscu.

Sposób na zakola u mężczyzn – jak reagować?

Na utratę włosów przede wszystkim należy reagować szybko. Im szybsza reakcja, tym większa szansa na zachowanie czynności mieszków włosowych i odzyskanie gęstości włosów. Warto zaopatrzyć się w szampon na wypadanie włosów i wcierkę, którą należy stosować w początkowej fazie kuracji codziennie. Wcierkę wmasowujemy w skórę głowy, szczególnie intensywnie i długo w miejscach pojawienia się zakoli. Dzięki masażowi oraz składnikom aktywnym, zawartym w preparacie na zakola u mężczyzn mamy szansę pobudzić mieszki włosowe do aktywacji. Warto regularnie wykonywać peeling skóry głowy, aby zapewnić jej doskonałe oczyszczenie. Reakcja na zakola u mężczyzn może mieć związek ze stosowaniem farmakologicznych środków, eliminujących problem zakoli. Jeżeli zatem nie działają domowe sposoby oraz kosmetyki, stosowane podczas mycia i pielęgnacji, warto sięgnąć po specjalistyczny preparat.

Środek na zakola u mężczyzn – co stosować?

Preparat na zakola u mężczyzn zawiera finasteryd, będący inhibitorem 5 alfa reduktazy testosteronu typu II. Dzięki tej substancji zahamowany zostaje proces przemiany testosteronu, co bezpośrednio wpływa na zaprzestanie wypadania włosów. Według danych blisko 90% mężczyzn, stosujących preparat z finasterydem zauważa zahamowanie procesu łysienia i tworzenia się zakoli, natomiast około 60% mężczyzn po zastosowaniu go obserwuje odrastanie włosów w obrębie powstałych zakoli. Kluczowe przy terapii odrostu włosów jest szybkie reagowanie na powstałe zmiany. Dzięki nim unikniesz całkowitego łysienia, którego nie można odwrócić za pomocą kosmetyków oraz preparatów leczniczych. Steryd może wpłynąć na wzrost włosów w miejscach powstania zakoli, jednak w przypadku całkowitego zaniknięcia mieszków włosowych w danym miejscu konieczny może okazać się przeszczep włosów.

Kiedy konieczny jest przeszczep włosów?

W przypadku długoletnich zakoli oraz w sytuacji, gdy preparaty myjąco-pielęgnujące oraz lecznicze nie spowodowały wznowienia pracy mieszków i cebulek włosowych konieczne będzie zastosowanie metod, zapewniających trwały przeszczep włosów. W miejscach, w których chcesz ukryć zakole przeszczep włosów pozwoli uzyskać trwały efekt włosów, które nigdy nie wypadną. Dzięki temu możesz pozbyć się kompleksów i przywrócić pewność siebie w sprawach osobistych i zawodowych. Przeszczep włosów wykazuje się ogromną skutecznością, jednak jego wadą jest wysoki koszt. W zależności od ilości włosów, które będą przeszczepiane cena zabiegu może wahać się pomiędzy kilkoma, a kilkunastoma tysiącami złotych. Sposoby na łysienie i zakola u mężczyzn przynoszą najlepsze efekty w sytuacji, gdy poza pielęgnacją, farmakoterapią czy ewentualnie zabiegiem stosujesz zdrowy tryb  życia i dietę, które zapewnią prawidłowy wzrost pozostałych włosów i zdrowie organizmu niezależnie od wieku.