Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
menmeet.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Lustro grzewcze – wygoda czy moda?

Urządzenie stylowego i funkcjonalnego wnętrza to nie lada wyzwanie, zwłaszcza w sytuacji, kiedy zależy nam na jak najlepszym zagospodarowaniu wolnej przestrzeni. Dużą popularnością w ostatnich czasach cieszą się lustrzane panele grzewcze na podczerwień. Na czym polega ich działanie? Jakie są ich największe zalety? Podpowiadamy.

Jak działa ogrzewanie lustrami?

Szklane lustra z ogrzewaniem na podczerwień to innowacyjne systemy grzewcze przystosowane do montażu ściennego bądź sufitowego. Grzejniki lustrzane umożliwiają efektywne ogrzewanie pomieszczeń o różnej wielkości. Z powodzeniem można zainstalować je w salonie, sypialni, a nawet w łazience. Zasada działania paneli grzewczych jest bardzo prosta. Jak sama nazwa wskazuje, emitują one ciepło podczerwone, które ogrzewają organizmy żywe i przedmioty, nie nagrzewając przy tym powietrza, co z kolei znacznie zwiększa komfort przebywania w danym pomieszczeniu.

Możliwość zastosowania tego rozwiązania, w szczególności powinny rozważyć osoby uczulone na kurz i rozotocza oraz pleśnie i grzyby.

Lustra grzewcze – zalety

Lustra grzewcze zachwycają nie tylko swoją funkcjonalnością, ale także nowoczesnym designem. Ich minimalistyczna forma oraz eleganckie wykończenie sprawiają, że idealnie wkomponują się one w każdą aranżację. Ponadto są one niezwykle pomocne podczas codziennych przygotowań do wyjścia np. do pracy lub szkoły. Stylowe lustra grzewcze dostępne są między innymi w ofercie sklepu internetowego takwiele.pl.

Ogrzewanie na podczerwień ma wiele zalet. Do tych najważniejszych należy zaliczyć przede wszystkim prosty i szybki montaż, który można dostosować do indywidualnych potrzeb oraz wysoką wydajność i niezawodność działania. Lustra z ogrzewaniem na podczerwień to rozwiązanie zapewniające wysoki komfort użytkowania. Obsługa systemu grzewczego odbywa się przy użyciu sterowanego bezprzewodowo termostatu. Co więcej, ogrzewanie pomieszczeń podczerwienią niweluje ryzyko pojawienia się pleśni i grzybów, a dodatkowo także sprzyja środowisku naturalnemu. Promienniki podczerwieni zastosowane w lustrach grzewczych nie wydzielają żadnych spalin oraz dwutlenku węgla. Z tego też względu, coraz częściej goszczą one we wnętrzach urządzonych w stylu ekologicznym, dbając jednocześnie o komfort i zdrowie domowników.

Na koniec, warto wspomnieć o korzyściach ekonomicznych. Optymalna wydajność systemu w połączeniu ze stosunkowo niskimi kosztami jego eksploatacji sprawiają, że zakup lustra z ogrzewaniem na podczerwień jest wyjątkowo korzystny.